Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fethullah Gülen: Beni de dinlediler

18.03.2014 12:24
Fethullah Gülen, ortaya dökülen ses kayıtlarıyla ilgili konuştu. Gülen, kendisinin de dinleme mağduru olduğunu söyledi.

Zaman'ın Gülen röportajının devamında, son dönemde Türkiye gündemine oturan ses kayıtları da konuşuldu. Gülen, dinlemelerle cemaatin bir ilgisinin bulunmadığını kaydederken, kendisinin de bir dinleme mağduru olduğunu sözlerine ekledi.

İşte röportajdaki o bölüm;

- Ortaya çok sayıda ses kayıtları çıktı. Özellikle bazı kesimler, kayıtlardan dolayı "Cemaat"i suçluyor.

- Geçmişten beri bu tür suçlamalar yapılıyor; ne var ki o ithamları yapanların ortaya koyduğu bir delil yok. Sürekli istismar edilen böyle bir konuda müdellel bir hususun zikredilmemesi, burada başka bir maksadın gözetildiği gerçeğini işaret ediyor.

"BENİ DE DİNLİYORLAR"

Bu konuda herkes bir şey söylüyor. Biraz da karmaşık bir konu. Mahkeme kararıyla yapılan dinlemeler var, kanunsuz yollarla elde edilen dinlemeler de var. Her ne surette olursa olsun, hukukun dışına çıkarak dinleme yapan her kimse bulunup cezalandırılmalı. Bu kim olursa olsun, kime karşı sempati duyarsa duysun. Ben de, arkadaşlarım da dinleme mağduruyuz. Öteden beri bir kara propaganda ile hakkımızda imaj çalışması yapılıyor, güft-u gû'da bulunuluyor, alenen medyada suçlanıyoruz. Bununla ancak hukuk ile baş edebiliriz. Usulsüz, kanunsuz; hatta kanunun tanıdığı yetkiyi aşarak dinleme yapan varsa hukuk karşısında hesap vermeli. Buna mümasil şunu da söylemek lazım ki elde hiçbir ispat yokken, "Onlar dinledi." diyerek koca bir kitleyi hedef gösterenler de hukuk karşısında hesap vermeli. Hukuk onları da "Nereden biliyorsun?" deyip sigaya çekmeli. Hukuksuzluğu hukuksuzlukla ortadan kaldırmak imkânsız. İşine gelmeyince bu konuda mağdur olduğunu beyan edip işine gelince o kayıtları tepe tepe kullanmak, sanırım, hukukî açıdan da ahlakî açıdan da tasvip edilir bir durum olmasa gerek...

OPERASYONU YAPANLARI TANIMIYORUM

Öte yandan Fethullah Gülen 17 Aralık operasyonu yapanlarla hiçbir ilgisinin bulunmadığını tekrarladı. Gülen şunları söyledi: Ben daha önce de arz etmiştim. Bu operasyonları yapanlar organize edenler her kimse, hiçbiriyle bir irtibatım olmadı. “Binde birini bile tanımıyorum...” dedim defalarca; ama yine de mâl etmeye devam ettiler

ensonhaber

Bu haber toplam 4494 defa okunmuştur
hala devammı?
ekrem bey
artık herkes anladı yalnız sizin gibi çıkarcılar kaldınız baş başa. boşuna nefes tüketiyorsunuz. Allah'ın nurunu üfleyerek söndürecek değilsiniz ya! hale bak ne mizansenler kurmuşlar alelacele resmen hazırlık yapılmış poz veriyor ''muhterem'' . artist olacakmışsın sen artist!
18 Mart 2014 Salı 14:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri