Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fethullah Gülen kartopu sözleri Zekeriya Öz'e mi?

10.01.2015 14:21
Fethullah Gülen'in kartopu oynayanlarla ilgili olay yaratan sözleri akıllar Ergenekon'un mimarı Zekeriya Öz'ü getirdi.

Fethullah Gülen, dün yayımlanan sohbetinde kar topu oynayanlara ve yılbaşı kutlayanlara çok ağır sözlerle yüklenerek, "Bunlar insan mı hayvan mı acaba?" demişti.

Gülen'in sözleri görevden alındıktan sonra kar topu oynayan sacı Zekeriya Öz'ü akıllara getirdi.

Fethullah Gülen, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti yerine dün bu kez kar topu oynayanlara yüklenmişti. Gülen, "Gurbet, Güzel Ahlak ve Katlanan Vazife" başlıklı sohbetinde şunları söyledi:

Istırap insanın tefekkür kabiliyetini ikiye, üçe katlar. Haddim değil, böyle dertsiz ıstırapsız insanları görünce, değişik bir mahluk görmüş gibi rahaksızlık duyuyorum. Bu Türkiye'de umuma bakınca böyle, 'Oh ne güzel kar yağdı, top oynayalım, yuvarlanalım karda, kızak kayalım...' görünce böyle elimde olmayarak bunlar insan mı acaba hayvan mı diye... Kan seylapları insanları sürükleyip götürüyor. Dünya kan ağlıyor. Müslümanlar ıstırap içinde inliyor. Bayram sevinci ne demek, yılbaşı tatili ne demek? Otellerde kalma, eğlenme zevk etme ne demek? Bunları anlamada zorluk çekiyorum. 

AKILLARA SAVCI ZEKERİYA ÖZ GELDİ

Gülen'in sözleri görevden alındıktan sonra kar topu oynayan sacı Zekeriya Öz'ü akıllara getirdi.

HSYK 2. Dairesi tarafından görevden uzaklaştırma kararı verilen Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, adliye çıkışında kararı değerlendirmiş, ardından da bir sürekartopu oynamıştı.

ekran-resmi-1436-03-19-10.40.39-am.png

İŞTE GÜLEN'İN O SÖZLERİ:

Bu haber toplam 2936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri