Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fethullah Gülen: Kendi imzam “Kıtmir”dir!

16.02.2015 16:16
Fethullah Gülen yayınlanan yeni sohbetinde yine ağır ifade ve benzetmelerle eleştirilerini sürdürdü. İslam tarihindeki zalimlerin yaptıklarından hatırlatmalar yapan Gülen," bugünün tiranları Haccac vahşetlerine, Yezid vahşetlerine rahmet okutuyorlar" dedi
"Tehditler Karşısında İman ve Teslimiyet Kahramanları" başlıklı sohbetinde çağda işlenen vahşetlere bakacak olursanız o vahşete kurban gidenlerin haddi hesabı yok diyen Gülen, çağın tiran bozuntularının dünyayı kan sellerine çevirdiklerini belirtirken, kan sellerini oluşturan tiranları açıklamadan Türkiye’de adrese teslim iddialarla , kendi bağlılarının propaganda argumanlarını kullanması dikkat çekti.

İşte Gülen’in o sözleri:

“Çağımızdaki tiranlar, zalimler, gaddarlar lanet ile anılan cebâbireye rahmet okutturmuşlardır. Ramsesleri, Amnofisleri, Nemrudları, İbn-u Şemsleri düşünebilirsiniz… Dünyada bugün irtikâp edilen mesâvîye bakıp o mesâviyi doğru gördüğünüz zaman, onların Haccâc vahşetlerine, Yezid vahşetlerine hakikaten rahmet okuttuğunu göreceksiniz. O vahşetleri katiyen mâzur görmüyorum; onları da tel’in ediyorum. Fakat bir de bu çağda işlenen vahşetlere bakacak olursanız, o vahşete kurban gidenlerin hadd ü hesabı yok! Perişan olan insanların hadd ü hesabı yok. Yalan söyleyenlerin hadd ü hesabı yok. İftirada bulunanların hadd ü hesabı yok. Din adına zulüm yapanların hadd ü hesabı yok. O yüzden lanet ile anılan cebâbireye rahmet okutturuyor günümüzün tiranları.”

KENDİ İMZAM, "KITMİR"DİR"

Kendisine bağlı olanların içinden biri olmayı kendisinin kurtuluş vesilesi olarak gördüğünü belirten Gülen, “kendimi sizin içinizde bulunma bahtiyarlığıyla serfiraz görüyorum. Allah’a binlerce hamd u senâ olsun ki kendilerini mefkure âbidelerini ikame etmeye adamış, beklentisiz insanlar içinde bana da bir yer vermiş. Öbür tarafta, Cenâb-ı Hak “Bunu nasıl bilirsiniz?” buyurduğunda “Ya Rabb, bu da bizim içimizde görünüyordu!” derlerse, onların gölgesi altında belki bana da cennetin kapıları açılır. İnanın bana, kendime hep böyle baktım. Bağışlayın, diyenler dediklerini desinler… “Kendisine falan diyecek, filan diyecek…” Bunlar, densizlerin sözleri!.. Öyle yalanlar, öyle iftiralar.. öyle utanmazca, hayasızca atmalar oluyor ki!.. Yakın çevre her zaman bilir; bazı şeyleri ifade etme adına da ben lüzum hissediyorum: Kendi imzam, “kıtmîr”dir. Kendime her zaman öyle baktım.“ ifadelerini kullandı.

Haber 10

Bu haber toplam 3426 defa okunmuştur
la dı bırak laga luga etmeyi
kendal
kendi kıtmirmiş. Ben köpeğim ama mübarek bir köpeğim diyorsun feytul. Yapma etme. Çık Yüce milletimizden özür dile. yiter gari.
16 Şubat 2015 Pazartesi 17:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri