Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fethullah Gülen o ülkeye kaçıyor

03.02.2015 12:56
Türkiye'nin ABD'den iadesini istediği Fethullah Gülen için Paralel Yapı'nın yer aradığı ortaya çıktı. Gülen'in, Ergenekon davasının kilit ismi Tuncay Güney gibi Kanada'ya kaçacağı iddia edildi.

Verdiği ifade ile Ergenekon soruşturmasının başlamasını sağlayan ve ardından Kanada’ya kaçarak haham olan Tuncay Güney, Fethullah Gülen’e ilham kaynağı oldu.

Türkiye ile suçluları iade anlaşması olmayan Kanada’ya kaçmak isteyen isteyen Fethullah Gülen’e yakın isimlerin Kanada hükümetiyle temas kurup izin istedikleri ve Toronto’da ikamet baktıkları ortaya çıktı.

2014'TE BAŞLADI

Akşam gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulunan Serkan Koç, görüştüğü Amerikalı ünlü gazeteci Wayne Madsen’in kendisine Gülen’in Kanada hükümetiyle görüştüğünü ve Kanada’ya kaçmak için hazırlıklar yapıldığı söylediğini belirtti.

İşte Yönetmen Serkan Koç’un çarpıcı açıklamaları:

“Belgesel çekim ve gösterim çalışmalarında röportaj yaptığımız ve ABD’de çok tanınan bir gazeteci olan Wayne Madsen bize çarpıcı bir bilgi verdi. ABD’de daha önce Kafkasya’daki ve Kosova’daki ayrılıkçı hareketlerle, Gülen cemaatinin bağlantısını ortaya koyan ve dünyadaki İslami hareketleri inceleyen gazeteci olarak bilinen Madsen’in iddiasına göre geçtiğimiz yıl Gülen ile Kanada hükümeti arasında bir görüşme gerçekleşti. Gülen, Kanada’ya gitme planları yapıyor.

Madsen yaptığı araştırmada paralel yapının bazı önemli isimlerinin Kanada'ya giderek hükümetle temas kurduğunu ve Gülen'in ikamet edeceği bölgede hazırlıkların başladığını iletti."

Bu haber toplam 1748 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri