Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'in ses kayıtlarındaki Hüseyin Gülerce ayrıntısı

14.01.2014 11:50
Fethullah Gülen'in internete düşen ses kayıtlarında Cemaatin önemli ismi hakkında ilginç ayrıntı dikkat çekti.

Dün akşam Fethullah Gülen'le bir şahsın telefon görüşmesinin kayıtları internete düştü. Bir çok ünlü iş adamının isimlerinin geçtiği görüşmelerde ilginç detaylar vardı. Bu detaylardan biri de Cemaat'in önemli ismi Hüseyin Gülerce hakkındaydı.

HOCAM HÜSEYİN GÜLERCE'NİN YAZISINDAN BİLGİNİZ VAR MI?

Cemaatin önde gelen ismi olarak bilinen Hüseyin Gülerce Cemaat ve Hükümet için Sulh çağrısında bulunan bir yazı kaleme aldı. Telefonda Fethullah Gülen ile görüşen şahıs da Gülen'e Hüseyin Gülerce'nin bu yazısını soruyor:

-Bir de efendim bugünkü şeyle alakalı, bugünkü Hüseyin Gülerce'nin yazısı o sulh mü o zatıalinizin bilgisi dahilinde mi yoksa kendiğilinden mi yazdığı bir şey?

- Fethullah Gülen: Hatırlayamadım. Nedir O?
- Efendim 3 şart koşuyor. 1. yolsuzlukların üzerine gidilsin diyor. Yani paralel yapı varsa onları tasfiye edebilir. 2. Dedikodu gıybet etmeyelim. Bu bütün ülkeyi rahatsız ediyor. Sulh yolunu teklif ediyor.

- Fethullah Gülen: Önemli değil.
- Başüstüne

- Haberim yok. Siz şimdi o meseleyi halledin. O meseleyi halledin.
- Başüstüne efendim. Hürmet ediyorum. Allah sağlık sıhhat versin.

CEMAAT GÜLERCE'Yİ GÖZDEN ÇIKARMIŞ

Toplumda Cemaat'in vicdanı, Cemaat'in sözcüsü, önde gelen ismi olarak anılan Hüseyin Gülerce'nin aslında Cemaat için çok da önem arz etmediği bu konuşmalar neticesinde görülmüş oldu.

ANANAS MEVZUSU NEDİR?

Fethullah Gülen'le telefonda görüşen şahıs Gülen'e iş adamlarıyla yaptığı temasları anlatıyor ve onlara hediye ettiği ananasları söylüyor.

İşte o ifadeler:

- Bu dostlarımıza Uganda’dan ananas falan gelmiş. İşte efendim onlara göndermiştim. Bugün teşekkür mektubu yazmış o Koç. Adamı da aradım. Yardımcısıyla görüştük.

Sosyal medyada iddia edildiğine göre "Ananasın" şifreli bir ifade olduğu onun aslında "Elmas" olduğu öne sürüldü.

ensonhaber

Bu haber toplam 3444 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri