Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fethullah Gülen'e ağır suçlama

19.04.2014 12:32
A Haber'de yayınlanan Deşifre programında, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Hz. Muhammed'e yapılan saldırılar ve dinler arası diyalog konuşuldu.

A Haber'de yayınlanan Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre Programı'nda dün akşam 'Kutlu Doğum Haftası' nedeniyle Hz.Muhammed'e yapılan çirkin saldırılar mercek altına alındı.

Ünlü ilahiyatçılar Dinler Tarihi Uzmanı Dr. Lütfü Özşahin, Ali Rıza Demircan ve Ahmet Tekin Fethullah Gülen'in dinler arası diyalog çabalarının aslında İslam'ı yok etmek amaçlı yürütülen gizli bir proje olduğunu ileri sürdü.

Programa İlahiyatçı Yazar Ali Rıza Demircan, İlahiyatçı Yazar Ahmet Tekin ve Dinler Tarihi Uzmanı Dr. Lütfü Özşahin konuk oldu.

ASIL AMAÇ HZ. PEYGAMBERİ ÖRNEK OLMAKTAN ÇIKARMAKTIR

Programda söz alan Dr. Lütfü Özşahin Batı'da İslam Peygamberi Hz.Muhammed'e yönelik çirkin kampanyalar yürütülürken onlarla 'Dinler arası diyalog' kurmanın mümkün olmadığına dikkat çekerken; "Batı'da İslamiyete karşı, barbar, hiç bir ahlaki sıfatı olmayan algı var. Bunlar Batı'da kesinlikle değişmemiştir. Hz.Muhammed dediğiniz zaman Batı medeniyetinin tüyleri ürperiyor. Şimdi gelelim Fethullah Gülen'in yürüttüğü 'Dinler Arası Diyalog Projesi'ne.

Bu bir Vatikan projesidir. Tam anlamıyla misyonerlik projesidir. Müslümanları dinden çıkarmaktır. Dinden uzaklaştırmaktır. Asıl amaç Müslümanlığı ılımlaştırmak değil. Hz.Peygamberi örnek olmaktan çıkarmaktır" şeklinde konuştu…

İlahiyatçı Yazar Ahmet Tekin ise; "Siz Hz.Peygamberi ortadan kaldırırsanız Allah'a inanmış mı oluyorsunuz? Fethullah Gülen 'Muhammed Resulullah demese de olur. İslamla diğer dinlerin ortak yönlerini alalım gerisini atalım' diyor. İslamla ortak yönü ne olabilir yüzde bir bile değildir. Bu insanı dinden çıkarır" dedi.

İlahiyatçı Yazar Ali Rıza Demircan'da cemaatin televizyon kanalında Hz.Peygamberin kamyonete bindirilmesini sert bir dille eleştirirken; "Hz.Peygamberi Kamyonete bindirmek, Türkçe Olimpiyatları'na Teşrif Etti' demek. Allah'a şirk koşmaktır" şeklinde konuştu…

Kaynak:
Bu haber toplam 2260 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri