Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fethullah Gülen'in en duygusal namazı

13.10.2012 13:05
ABD'de yaşayan Fethullah Gülen, önceki gün vefat eden kardeşi Hasbi Nidai Gülen için, yakın dostları ile cenaze namazı kıldı. Gülen, cenaze namazının imamlığını kendisi yaptı.
Gülen, kardeşinin vefatı üzerine yurtdışında olduğu için katılamamıştı. Fethullah Gülen ve salondakilerin kıldığı gıyabi cenaze namazına ait görüntüler, Gülen'e yakınlığı ile bilinen herkul.org'da yayınlandı.
 
İnternet sitesinde şu bilgiler paylaşıldı:
 
"Bu sabahki dersimiz de yine hüzünlü başladı ve hüzünlü devam etti; zira, bu gece de muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kardeşi Hasbi Nidai Gülen Beyefendi’nin Hakk’a yürüdüğü haberini aldık.
 
Muhterem Hocamız her zamanki gibi derse katıldı; fakat, kardeşinin dar-ı bekaya irtihalinin yanı sıra gurbette bulunduğu için cenaze merasimine de iştirak edemeyecek olmasının üzüntüsü bütün salonu kapladı.
 
“Hiç olmazsa gıyabî namaz kılıp dua edelim” teklifimiz üzerine muhterem Hocamız bir saat önce sona eren Cuma namazının akabinde cenaze namazı kıldırdı. Bu videoda o esnada kaydettiğimiz görüntüyü bulacaksınız.
 
Merhum Hasbi Nidai Gülen Ağabeyimize Mevlâ-yı Müteal'den sonsuz rahmet ve mağfiret diliyor, başta M. Fethullah Gülen Hocaefendi olmak üzere, bütün aile fertlerine, yakınlarına ve dostlarına sabr-ı cemil niyaz ediyor; bu videonun o kıymetli insana dua edilmesi için vesile olmasını umuyoruz." 
Bu haber toplam 7440 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri