Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FETÖ itirafçısı oldu, anlattıkları kan dondurdu!

18.11.2016 01:42
FETÖ'de çözülmeler sürüyor. Bu kapsamda itirafçı olan bir militanın anlattıkları kan donduran cinstendi.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı MehmetYılmaz, FETÖ’den ihraç edilen hâkimlerden 3 bin 285’inin itirazının da reddedildiğini bildirdi. Yargıdan FETÖ nedeniyle ihraç edilen hâkim ve savcıların sayısı 3 bin 659’a yükseldi. Meslekten çıkarma kararlarının HSYK’ya samimi şekilde itirafta bulunan hâkim ve savcıların beyanları sonucu alındığı vurgulandı. Bazı itirafçı ve gizli tanık hâkimlerin ifadeleri de karara dayanak oldu. Bu itiraflardan bazıları özetle şöyle:

KURAN’A EL BASTIRIP SORULARI VERDİ

“...Ben ve (x), (y) isimli ser murakıbın söylemiş olduğu adrese gittik. ...(y) bize hitaben ‘size Adli yargı hâkim savcılık sınavının, cevaplar işaretlenmiş şekilde sorularını vereceğim, kabul eder misiniz?’ diye sordu. Tek tek bize Kuran’a el bastırdı. ‘Hocaefendi bile gelse, bu soruları aldınız mı dese almadık şeklinde söyleyeceksiniz’ dedi. Biz de Kur’an üzerine yemin ettik ve soruları aldık.

Bunların ‘ruhsat’ adını verdikleri ‘izinleri’ vardı. Gülen’in ruhsatları ya da ‘Peygamber Efendimiz ile görüşerek aldıkları bildirilen’ durumlar. Örneğin içki içmek haramdır ancak büyük abilere gerekirse içki içmeleri söylenmiş. ‘Bayanların giyimi Tansu Çiller’in giyim kuşamına yakın olacak... Ramazanda oruç da olsanız su şişesi ile gezeceksiniz ve eğer ki Ramazan’da bir meslek büyüğü size bir şey ikram edecek olursa orucunuzu bozup onu içeceksiniz, sonrasında da kazasını yapacaksınız’ şeklindeydi.”

Bu haber toplam 1256 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri