Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FETÖ'cü generaller darbe öncesi istihbarat dairesine girmek istemişler

17.08.2016 12:04
FETÖ’cü generallerin darbe girişimi öncesi PKK ile mücadele bahanesiyle emniyetin mahreminin kendilerine açılmasını istediği öğrenildi.

Akşam'ın haberine göre; Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) sızmak için uğraşan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi öncesi bu sefer de Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'na sızmaya çalıştığı öğrenildi. FETÖ'cü generallerin 15 Temmuz darbe girişimi öncesi terör örgütü PKK ile mücadele bahanesiyle Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nın kendilerine açılmasını istemiş. 

PKK İLE MÜCADELEDE BAHANESİ 

Darbenin başarılı olması için öncesinde TSK içerisindeki örgüte bağlı askerlerle keşif çalışması yaptıkları kaydedildi. Darbeci generallerin, “PKK ile mücadelede zorlanıyoruz. Teknik takiplerde yeterli değiliz” bahanesi ile Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nın kapısını çaldıkları belirtildi. Darbeci generallerin Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki fiziki ve teknik takip listesiyle birlikte bütün görsel arşiv ağının kendilerine açılmasını talep ettikleri ifade edildi. 

''KAYNAKLARI KESİLİNCE TALİMAT GELDİ''

Emniyet yetkilileri FETÖ'cü askerlerin bu imkanlara ulaşması durumunda Türkiye'nin darbe gecesi çok daha şiddetli bir saldırıya uğrayacağını belirtti. Emniyet yetkililerinin facianın eşiğinden dönüldüğünü sözlerine ekledi. Elde edilen bilgilere göre, darbeci generallerin böylesi bir yola istihbarat kaynaklarının kesilmesi nedeniyle başvurduğu söylendi. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'na ekipleri istihbarat bilgilerinin paylaşılmasına izin vermemesi darbecilerin Emniyet İstihbaratına yönelik darbeyi de önlediği dikkat çekti.

Bu haber toplam 916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri