Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FETÖ'nün gizli ini deşifre oldu!

22.11.2015 01:40
Akın İpek'le ilgili yürütülen soruşturmada İpek'in Marmaris'teki Angel's Peninsula isimli oteliyle ilgili ilginç bilgilere ulaşıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nınFetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) finans sağladığı gerekçesiyle firari işadamı Akın İpek'le ilgili yürüttüğü soruşturmada İpek'in Marmaris'teki Angel's Peninsula isimli oteliyle ilgili ilginç bilgilere ulaşıldı. Otelde yapılan incelemeler sonucu, aralarında siyasetçi, bürokrat ve iş dünyasından isimlerin burada ağırlandığı tespit edildi. Savcılığın talimatı üzerine otelin bilgisayarlarının imajlarının alındığı ve incelenmeye alındığı öğrenildi. Otele gelen misafirlerin görüntülerinin kaydedildiği şeklindeki iddianın da araştırıldığı belirtildi.

GİZLİ TOPLANTILAR

Otelin önünde İpek’in kullandığı 2 lüks yatın olduğu, ancak bu yatların İpek’inABD’de kurduğu bir şirketin üzerine kayıtlı olması nedeniyle el konulamadığı kaydedildi.

Lüks otelin yakınında İpek'e ait bir otelin daha olduğu ancak buranın gelenlerin kaydını tutmamak ve isimleri emniyete bildirmemek için “misafirhane” olarak adlandırıldığı ortaya çıktı. Söz konusu yerde de FETÖ'nün üst düzey isimlerinin kaldığı ve burada gizli toplantıların yapıldığı belirtiliyor.

PLAJ KUMUNA 1 MİLYON TL!

Soruşturma kapsamında, otelin hesap hareketleri ve faturaları da incelemeye alındı. Yapılan incelemede, otelin plajı için Mısır'dan ayakları yakmayan ve yapışmayan beyaz kum ithal edildiği belirlendi. Otelin bu yıl da kayyumlardan söz konusu özel kum için 1 milyon TL talep ettiği, ancak bu talebin geri çevrildiği öğrenildi.

(Yeni Şafak)

Bu haber toplam 1620 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri