Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FETÖ'nün serveti bloke edildi

19.08.2016 13:08
Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından mal varlıklarının satışına yönelik bloke gerçekleşti. FETÖ'nün 62 bin gayrimenkulü ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminin bir numaralı ismi Fethullah Gülen'e büyük bir darbe vuruldu. FETÖ'nün elinde değeri milyarlarca lira ile ifade edilen 62 bin 317 gayrimenkul olduğu belirlendi.

Örgütün yüklü miktardaki taşınmazlarını kaçırmak için hamle yapmasını engelleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da FETÖ'nün himmet paraları ile kurduğu serveti bir gecede bloke ederek örgüte ağır bir darbe vurdu. İçinde yurt, okul, üniversite ve örgüt evi de bulunan mülklerin 4 bin 548'i devletin envanterine geçirildi.

BLOKE EDİLDİ

Yapılan operasyonla beraber Maliye Bakanlığı 6 bin 619, adli merciler ise 49 bin 228 taşınmazın örgüte ait olduğunu belirledi. FETÖ'nün bir önceki satış işlemini de mercek altına alan bakanlık yetkilileri Kayyum atanmış şirketlerin kayyum atanmadan önce devrettiği şüpheli 6 bin 470 gayrimenkulü de tespit ederek örgütün mülk kaçırmasının önüne geçti. Tespit işleminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin hummalı çalışması sonucu bloke işlemi uygulanarak örgütün tüm mal varlığına yönelik satış işlemlerinin iptali gerçekleştirildi.

Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri