Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FETÖ/PKK yandaşları Erdoğan karşıtlığında birleşti

01.04.2016 01:25
Terör örgütleri PKK ve FETÖ yandaşları ile ulusalcı küçük gruplar, Amerika'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yan yana protesto ettiler. Terör örgütlerinin yandaşları, Erdoğan'ın posterini taşıyan bir kadına da saldırdılar.

Terör örgütü PKK destekçileri, Fetullahçı terör örgütü/Paralel devlet yapılanması (FETÖ/PDY) üyeleri ve ulusalcılardan oluşan küçük gruplar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı protestoda birleşti.

Erdoğan, Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne katılmak üzere geldiği ABD’nin başkenti Washington’da düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsü’nde “Küresel sınamalar ve Türkiye’nin 2023 hedefleri” başlıklı bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düşünce kuruluşuna gelişi esnasında, PKK destekçileri, FETÖ üyeleri ile ulusalcılardan oluşan küçük gruplar binanın karşısındaki kaldırım üzerinde yan yana sıralanarak Erdoğan ve Türkiye aleyhine pankartlar açıp sloganlar attı.

PKK’ya destek veren küçük bir grubun YPG flamaları ve terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan posterleriyle protesto gösterisine katılmaları dikkat çekti.

Hakkında yakalama kararı bulunan paralel yapının önde gelen isimlerinden Emre Uslu da küçük bir grupla birlikte protestoya katıldı. Erdoğan'ın binaya girişi esnasında protestocularla polis arasında küçük çapta arbede yaşandı. Protestoculara belirlenen güvenlik alanını geçerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaklaşmak isteyen bazı protestocular güvenlik güçleri tarafından engellendi.

Öte yandan, Türk Amerikan Yönlendir Komitesi’nin öncülük ettiği bir grup ise, Cumhurbaşkanı’na destek vermek için ellerinde “Erdoğan’ı seviyoruz”, “Milletin adamı hoşgeldin” şeklinde pankartlarla protestoculara karşı gösteri yaptılar.

Ellerinde Türk bayrakları ile cadde boyunca sıralanan vatandaşlar Cumhurbaşkanı konvoyunun girişi ve çıkışı sırasında Türkiye ve Erdoğan lehine sloganlar attı.

- ERDOĞAN'I DESTEKLEYEN KADINA FİZİKİ SALDIRI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek amacıyla bina önüne gelen ve elinde “Andolsun ki ümmetin son sesi büyük ustayı üzeni üzeceğiz” pankartını taşıyan Şükriye Yıldırım, YPG bayrağı taşıyan bir grup eylemci tarafından hakaret edilerek fiziki saldırıya uğradı.

Yıldırım’ın taşıdığı pankartı yırtan ve tartaklayan gruba polis müdahale etti. Pankartını almak için mücadele eden Yıldırım, olay yerinde fenalaşarak yakındaki ambulansa götürüldü. Kısa süreli tedavisinin ardından Yıldırım tekrar olay yerine gelerek pankartını bantladı ve Erdoğan’a destek sloganlarına devam etti.

Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada “Ben sadece pankartı tutuyordum. Önce geziciler geldiler ve küfür ettiler. Karşılık vermedim. Fakat sonra PKK’lılardan biri üstüme atladı ve elimden pankartı aldı.” dedi.

Amerika'da yaşadığını ve iki çocuk sahibi olduğunu söyleyen Yıldırım, “Buraya Erdoğan’ı desteklemek için geldim. Çünkü şuanda dünyada Erdoğan’dan başka mazlumların sesini duyuran bir lider yok” ifadesini kullandı.

Yıldırım, Erdoğan'ı fikir özgürlüğünü kısıtladığını iddiasında bulunanların bir pankarta dahi tahammül edemediğini belirterek, “Asıl terörist bu insanlar. Farklı bir düşünceye dahi tahammül edemiyorlar. Fikir özgürlüğü diye bağırıyorlar fakat bunların bir başkasına tahammülleri yok. Ancak biz bunlara tahammül ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1452 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri