Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Feyzioğlu Garipoğlu'na neden avukatlık yaptı?

13.05.2014 17:40
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Nida Garipoğlu'na neden avukatlık yaptığını Uğur Dündar'a açıkladı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Uğur Dündar'ın sunduğu "Halk Arenası" programında açıklamalarda bulundu.

5 yıl önce parçalara ayrılmış cesedi çöp konteynırından çıkan Münevver Karabulut'un katili Cem Garipoğlu'nun, cinayeti, babası Nida Garipoğlu ile birlikte işlediği iddia edilmişti.

Baba Garipoğlu'nun avukatlığını ise Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu üstlendi. Münevver'in babası Süreyya Karabulut dün bir açıklama yaparak, Feyzioğlu'nun Garipoğlu ailesinden 1 milyon dolar aldığını ileri sürdü.

Geçtiğimiz günlerde Danıştay etkinliğinde Başbakan Erdoğan ile yaşadığı tartışma ile gündeme gelen Feyzioğlu, kendisine yönelik eleştirileri"karalama kampanyası" olarak yorumladı ve kınadığını belirtti.

Cem Garipoğlu'nun avukatlığını yaptığı yönündeki iddiaları yalanlayan Feyzioğlu "Ben Cem Garipoğlu'nun babasının avukatı oldum. Neden olduğumu ilk defa açıklayacağım. Toplum bir bütün olarak bir insanı linç etmeye karar vermişti. Kötüydü ve linç edilmeliydi. Olayın trajik olduğu konusunda hemfikiriz. O zaman bana dosyayı göstermediler. Bir baba oğluyla birlikte eline testere alıp bir kızı öldürmekle suçlanıyor. Bu suçu o babanın mantık çerçevesinde bu suçu işlemiş olduğuna inanmıyorum" dedi.

Bu haber toplam 3110 defa okunmuştur
kupkuru insanlık
kuru
Manisadaki göcükden ne haber maden çökmüş siz duymadınızmı bir haberci olarak
13 Mayıs 2014 Salı 20:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri