Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Feyzioğlu Köşk için muhalefeti suçladı

07.05.2014 12:52
Metin Feyzioğlu, muhalefet partilerinin seçimlere 2.5 ay kalmasına rağmen hala Köşk için aday belirlememiş olmasını eleştirdi.

Bir dönem adı "CHP Genel Başkanı olur mu" sorularıyla bir arada anılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Erzurum'da katıldığı bir programda gazetecilerin sorularını cevapladı.

"MUHALEFET 'HAY ALLAH NEREDEN ÇIKTI BU' DER GİBİ"

Bir gazetecinin "Cumhurbaşkanlığı seçimleri var.Aday olacak mısınız" sorusunu Feyzioğlu, şöyle yanıtladı:

"Adaylık bizim tarafımızdan olabilecek bir husus değil. En az 20 milletvekilinin aday göstermesi lazım. Hayatın gerçekliğinde mutlaka siyasi partilerin aday göstermesi gerekir ki seçilmesi şansı olabilsin. Seçimlere iki ay kala bir aday ortaya çıkmadığı için yurttaşlarımız da ister istemez sayın Abdullah Gül ile sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında hangisi olacak diye konuşuyorlar. Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2014 yılının ağustos ayında olacağı kimse için sürpriz değil. Sanki sürpriz olmuş gibi 'Hay Allah bu cumhurbaşkanlığı seçimi nereden çıktı der gibi en iyi adayı arayıp bulacağız şeklindeki cümleler, seçime 2,5 ay kalmışken açıkçası düşündürüyor. Şahsımla ilgili olarak ben Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak görevimin başındayım."

"CHP'YE GENEL BAŞKAN OLUR MUSUNUZ" 

Feyzioğlu, "CHP Genel Başkanı olacak mısınız?" yönündeki soruya da "Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir genel başkanı vardır. Türkiye Barolar Birliği'nin bir başkanı vardır. Bu koltuklar doludur. Spekülasyona gerek yok burada" karşılığını verdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1306 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri