Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FIFA'ya polis baskını!

27.05.2015 11:25
İsmi açıklanmayan altı FIFA yetkilisi sabah saatlerinde yapılan baskınla gözaltına alındı. FIFA'nın son dönemdeki uygulamaları kara para aklama ve rüşvet gibi konular altında incelemeye alındı!

İsviçre polisi, ABD'nin yönelttiği yolsuzluk iddialarına dayanarak Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) bazı yöneticilerini gözaltına aldı.

BBC'nin edindiği bilgilere göre bu sabah erken saatlerde Zürih'teki bir otele polis baskını düzenlendi.

FIFA yöneticilerine yöneltilen ve son 20 yılı kapsayan suçlamalar arasında kara para aklama, haraç alma ve para transferi sahtekarlığı yer alıyor.

FIFA Cuma günü Zürih'te yıllık toplantısını yapacak. Bu toplantıda Sepp Blatter'in beşinci kez başkan seçilmesi gündemde.

Polisin 6 dolayında FIFA yetkilisini gözaltına aldığı öğrenildi, şu ana kadar ismi açıklanan kişiler Jack Warner, Jeffrey Webb ve Eugenio Figueredo.

İşte o isimler:

  

Sepp Blatter'in gözaltına alınanlar arasında bulunmadığı kaydedildi.

New York Times gazetesi, gözaltına alınan şahısların ABD'ye gönderileceğini bildirdi. Gazete sivil giyimli polislerin, FIFA yetkililerinin kaldığı Baur au Lac otelinin resepsiyonundan oda anahtarlarını alarak baskın düzenlediğini duyurdu.

Gözaltı operasyonu sırasında herhangi bir olay çıkmadığı kaydedildi.

 

 

Bu haber toplam 1682 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri