Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Figen Yüksekdağ'dan skandal açıklama

10.08.2015 01:10
HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, HDP ile PKK arasında bir bağın olmadığını ve PKK'nın uyguladığı programın terör olmadığını söyledi.

Almanya’nın Köln kentinde Ezidiler ve Kürtler tarafından Türkiye’nin hava operasyonlarının protesto edildiği yürüyüşe katılan HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"PKK İLE HDP ARASINDA BAĞ YOK"

Deutsche Welle'ye konuşan Yüksekdağ, PKK ile HDP'nin arasında bir bağ olmadığını ve PKK'nın uyguladığı programın terör olmadığını söyledi.

Figen Yüksekdağ'ın röportajından bir kısım;

Kürt kökenli politikacılar tarafından kurulan HDP’nin PKK ile bağı olduğu söyleniyor. Buna ne dersiniz?

"BELGE KONULMASI LAZIM ORTAYA"

"Bizim HDP olarak PKK ile bağımız yok. Belge konulması lazım ortaya, aksi takdirdi çok saçma kalıyor iddialar. Biz parlamento seçimlerinde yüzde 13 oy aldık. İki aylık seçim kampanyası süresince 7 HDP’li öldürüldü. Şu ana kadar failler yargı önüne çıkartılamadı. Öldürülen kişiler ellerine silah alarak PKK ile birlikte savaşmış kişiler değildi.

"PKK'NIN UYGULADIĞI PROGRAM TERÖR DEĞİLDİR"

PKK bir halk özgürlük hareketidir. Aynı zamanda demokrasi ve eşitlik mücadelesi veren bir örgüttür. Bizler PKK’nın bu hedeflere ulaşma konusunda başvurduğu yöntemleri onaylamıyoruz. Ancak şunu da kabul etmeliyiz ki, uyguladığı program terör değildir."

 

 

Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri