Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fikret Bila: Necdet Paşa İlker Paşa için hep konuştu

10.08.2013 12:32
Fikret Bila askeri yetkililerle konuştu: "Özel Paşa hiç susmadı; İlker Paşa için devlet katında hep konuştu"

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde darbe girişimiyle suçlanarak müebbet hapse mahkum edilen 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un, halen Genelkurmay Başkanlığı görevini yürüten Orgeneral Necdet Özel'i eleştirmesini askeri kaynaklara sordu.

BAŞBUĞ'DAN ÖZEL'E: "NİYE SUSUYORSUNUZ"

Ergenekon davası kararları için üzüldükleri ancak hukuka saygılı oldukları ve hakkaniyetli bir "kesin" karar bekledikleri yolunda yazılı açıklama yapan Orgeneral Özel'e, "sessizliğini daha ne kadar sürdüreceğini" soran Başbuğ,"Bugün, Genelkurmay Başkanlığı makamında oturan komutan, verilen bu kabul edilemez karar karşısında, kurumsal sorumluluğu gereği olarak, Sn. Başbakan'ın da kabul etmeyerek tepki gösterdiği bu konuda, devam eden sessizliğini sürdürecek midir" diye sormuştu.

"NECDET PAŞA İKİLİ GÖRÜŞMELERDE KONUŞTU"

Bila'ya konuşan askeri kaynaklar, "Genelkurmay Başkanı'nın kamuoyunaaçıklama yapmamış olması, sustuğu anlamına gelmez. Dışarıdan sessizgörünebilir ama hemen her gün bu konuya mesai ayırmış ve resmi ikiligörüşmelerde de İlker Paşa başta olmak üzere komutanlara yöneltilensuçlamaların kabul edilemez olduğunu hep yüksek sesle söylemiştir" dedi.ensonhaber.com

Bu haber toplam 2040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri