Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistin'de camiye çirkin saldırı!

17.01.2011 00:32
Onlarca İsrailli 1948'de işgal edilen Filistin topraklarının orta kesimindeki Yafa kentinde bir camiye saldırdı.

Kentteki Filistinli kaynaklar, terör devleti bayrakları taşıyan protestocuların kentte düzenledikleri gösteri sırasında Yafa'daki En-Nüzhe Camisi'ne saldırdığını ve caminin önünde toplanan eylemcilerim "Araplara ölüm" sloganları arasında camiyi taşladığını söyledi.

Saldırı sırasında cemaatten onlarca kişinin cami içinde olduğuna dikkat çeken kaynaklar, cemaatin saldırgan gaspçılara karşı koymak istediğini fakat işgal askerlerinin buna engel olduğunu ve gaspçıları camiden uzaklaştırdığını bildirdi.

Filistinli kaynaklar, Siyonist işgal güçlerini gaspçılarla işbirliği yapmakla suçlayarak, güvenlik güçlerinin gaspçıların camiye saldırdıktan sonra ve cami cemaati saldırganlara karşı koymak istediğinde harekete geçtiklerini ve gaspçıları camiden uzaklaştırdığını söyledi.

Öte yandan, Siyonist protestocular En-Nüzhe caddesindeki bir benzin istasyonu yakınlarında işgal güçlerinin gözü önünde Filistinli bir çocuğa saldırdığı bildirildi.

Yafa kentindeki En-Nüzhe Camisi imamı Şeyh Süleyman Es-Satl, provokatif saldırılarının sürmesi halinde buna karşı sessiz kalınmayacağını belirterek, gaspçıların saldırısından gerekli önlemi almayan işgal polisini sorumlu tuttu.

Bu haber toplam 1576 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri