Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistin Günleri Başlıyor...

10.12.2010 00:04
“Filistin Günleri”nde bu yıl Enver Gülşen, Tarık Tufan ve Melih Altınok söyleşileri, direniş afişleri sergisi ve film gösterimleri olacak.

Filistin Günleri bu haftasonu yapılıyor!  

“Filistin Günleri”nde bu yıl Enver Gülşen, Tarık Tufan ve Melih Altınok söyleşileri, direniş afişleri sergisi ve film gösterimleri olacak. Kapanış konserini ise Grup Endişe veriyor.
 
Mazlumder Ankara Şubesi tarafından organize edilen “Filistin Günleri” bu yıl 11-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İki gün sürecek program kapsamında sergi, film gösterimleri, söyleşiler ve konser gibi bir dizi etkinlik yer alıyor. İlk olarak 11 Aralık 2010, Cumartesi günü saat 12.00’de, 3600’den fazla afiş arasından seçilerek hazırlanan “Filistin Dayanışma ve Direniş Afişleri” sergisinin açılışı yapılacak.
 
Cumartesi gününün ikinci etkinliğinde, Filistinli yönetmen Michel Khleifi’nin Üç Mücevher Masalı (Tale of Three Jewels) adlı filmi gösterilecek. Saat 13.00’de başlayacak filmin ardından yazar Enver Gülşen filmin değerlendirildiği bir söyleşi gerçekleştirecek.
 
11 Aralık günü son olarak Tarık TUFAN’la "Filistin, direniş ve özgürlük" üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.
 
Pazar günü etkinlikleri:
 
Filistin Günleri’nin ikinci gün programı, saat 12.00’deki sergiyle birlikte başlayacak. Pazar günü izleyicilerle buluşturulacak olan film ise bir belgesel. Saat 13.00’teki belgeselin konusu ise İsrail işgal devletine karşı net ve sert muhalefetiyle tanınan ve konuşmalarıyla dikkatleri üzerine çeken akademisyen Norman Finkelstein. Amerikan Radikal (American Radical) adını taşıyan belgeselin alt başlığı ise “Norman Finkelstein’ın davaları”
 
Filistin Günleri’nin son söyleşisi ise 16.00’da Taraf yazarı Melih Altınok, “Filistin Direnişinde Enternasyonalizm” konusunda olacak 
 
Filistin Günleri’nin 2010 etkinliklerinin kapanışı Grup Endişe’nin konseriyle yapılacak. “Gazze” isimli eserleriyle büyük beğeni toplayan Grup Endişe’nin konseri saat 18.00’de başlayacak.
 
Mazlumder Ankara Şubesi’nin iki gün sürecek olan Filistin Günleri programı, Kızılay’daki Kocatepe Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Bu haber toplam 4620 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri