Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistin zilleti kabul etmeyecek

31 Ocak 2009 / 17:35
Bütün maskelerin düştüğünü ve oyunların da bozulduğunu söyleyen El-Hayye: “Şimdi, Silah Omuzlayacak Bir Hükümetin Liderlik Etme Zamanı"
Filistin Enformasyon Merkezi

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Halil el-Hayye, Hamas hareketinin ulusal diyalog için elini defalarca uzattığını ve FKÖ’nün yeniden yapılandırılması için defalarca çağrıda bulunduğunu, fakat buna mukabil Ramallah’taki güdümlü mekanizmanın başındaki adamların bunları morga kaldırdıklarını belirtti.

El-Hayye bu açıklamalarını, dün (30 Ocak Cuma) öğleden sonra Gazze’de Filistin halkını içerde ve dışarıda temsil edecek bir üst kurulun kurulmasını isteyen Meşal’in önerisini ve Davos’ta onurlu bir tavır sergileyen Erdoğan’ın tavrını desteklemek amacıyla yapılan ve Gazze’nin caddelerini dolduran muhteşem gösteride yaptı.

Ramallah’taki takıma seslenen el-Hayye şöyle dedi: “FKÖ’nün yeniden yapılandırılması için sizinle bir çerçeve çizdik. Fakat sizin kararınız Amerika ve Siyonistlerin bakış açısıyla örtüşecek şekilde gelişti”.

Filistin halkı bunca kurban verdikten sonra sabiteleri üzerinde pazarlık yapan, hak ve hukukunu satan liderlikleri kabul etmeyeceğini belirten el-Hayye şöyle devam etti: “Savaş boyunca FKÖ ve FKÖ’nün liderleri nerelerdeydi? Yoksa FKÖ, Gazze’deki hezimeti Filistin halkına duyurmak için mi bekliyordu?”

Devamla şöyle dedi: “Şu anda Filistin halkı, ümmetin sorunlarını omuzlayacak, Filistin halkıyla mültecilerin sorunlarını ve dertlerini önceleyecek, direnişi sahiplenecek ve omuzuna silah alarak kendisini idare edecek liderler istiyor. Ümmetin sancağını taşımaya devam edeceğiz. Sabitelerimizden taviz vermeyeceğiz ve hakkımızdan vazgeçmeyeceğiz. Filistin halkı bu saatten sonra, zilleti kabul etmeyecektir”.

Bu haber toplam 966 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri