Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FİLM DEĞİL OYUN BÜYÜK

13.09.2012 19:25
ABD VE BATI PEYGAMBERİMİZE HAKARET EDENLERİN ÖZGÜR! COĞRAFYASI

İslam’ın kutsallarına karşı sürekli hakaret ve tahriklerin ‘özgür ülkesi ABD ve Avrupa ‘da oyunun son halkası olan “Müslümanların Masumiyeti” filmine karşı Türkiye’den ilk ciddi tepki Saadet Partisi’nden geldi. Genel Sekreter Tacettin Çetinkaya, yaptığı basın toplantısında sözkonusu tahrik filmi ile Küresel Irkçı Emperyalizmin kendi halkları arasında yükselen değer olan İslam’a karşı, İSLAMAFOBİA ile bu ilginin önünü kesmeye çalıştığını söyledi.

Çetinkaya, Amerika’nın eğer gerçek manada, Libya’ya özgürlük ve barış getirmiş olması durumunda söz konusu provakatif filmden dolayı Libya’da ABD Büyükelçisinin  Kaddafi gibi linç edilmeyeceğine vurgu yaparak, ABD’nin bütün dünyada zulme kaynaklık eden politikalarını gözden geçirme zamanının çok geçtiğini bildirdi.

DÜNYADA BARIŞIN KAYNAĞI İSLAMDIR

Saadet Genel Sekreteri Çetinkaya: “Dünya’da huzur ve barış ancak İslamla mümkündür. İslam düşmanları ne yaparlarsa yapsınlar Hakk’ı üstün tutan İslam hâkim olacaktır. Bu da çok yakındır. İslam en üstündür ve ondan daha üstünü yoktur.

Çetinkaya, kuvveti üstün tutan anlayışın temsilcisi olan tek kutuplu dünya düzeni küresel emperyalizmin insanlar arasında kin ve düşmanlığı yayarak hayatiyetini devam ettirmeye çalıştığını söyledi. ’Şeytan Ayetleri’, karikatür krizi, Afganistan’da yüzlerce Kur’an-ı Kerim’in yakılması, şimdi de “Müslümanların Masumiyeti” adlı film, Müslümanlara doğrudan hakareti içeren provakatif, aşağılık ve art niyetli çalışmalardır” diyen Çetinkaya, ABD’deki hakaret içeren “Müslümanların Masumiyeti” filminin kabul edilebilir olmadığını kaydetti.  Çetinkaya, İsrail’in de camilerde dans ve içki programları düzenlediğini, Mescid-i Aksa’nın altını oyarak Müslümanları tahrik etmesini de bu kapsamda değerlendirdiklerini bildirdi. 

ABD, LİBYA’YA ÖZGÜRLÜK GETİRSEYDİ, ELÇİ LİNÇ EDİLMEZDİ

Amerika’nın gerçek manada Libya’ya özgürlük ve barış getirmiş olması durumunda, söz konusu provakatif filmden dolayı Libya’da ABD Büyükelçisinin Kaddafi gibi linç edilmeyeceğini dile getiren Tacettin Çetinkaya, başta Irak, Afganistan, Suriye ve  Libya gibi Arap Baharı yaşayan ülkelerde Amerika öncülüğündeki küresel çetenin yaptıklarına karşı halklar arasında birikmiş öfke patlaması yaşandığına dikkat çekti.

Milyonlarca Müslümanın yaşadığı sözde özgürlükler ülkesi ABD’nin kendi vatandaşı Müslümanların inançlarına karşı saldırılara engel olamadığını ve Müslümanların din hürriyetlerini garanti altına almayıp ‘terörist’ gibi gösterdiğine vurgu yapan Genel Sekreter Çetinkaya, “ABD ve Batı ülkeleri yönetimleri; Peygamberimize hakaret edenlere hep yardım ve yataklık yapıyor” diye konuştu.

SAADETİN KAYNAĞI İSLAM, YERYÜZÜNE HAKİM OLACAKTIR

İslam, Batı’da ve Amerika’da yükselen bir değer olarak her geçen gün İslam’a girenlerin sayısının arttığına kaydeden Çetinkaya, “Bu tür girişimler İslam’ın yayılması karşısında İslam düşmanlarının geldikleri paranoyanın boyutunu gösteriyor” dedi.

Hakkı üstün tutan İslam’ın Cenab-ı Allah tarafından Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) tarafından gönderilmiş en  son ve mütekamil Hak din olduğu gerçeğini ifade eden Saadet Genel Sekreteri şunları söyledi: “Dünya’da huzur ve barış ancak İslamla mümkündür. İslam düşmanları ne yaparlarsa yapsınlar Hakk’ı üstün tutan İslam hâkim olacaktır. Bu da çok yakındır. İslam en üstündür ve ondan daha üstünü yoktur” açıklamalarında bulundu.

Bu haber toplam 2348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri