Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Firari mahkumdan alçak sözler: Vursanıza

02.07.2016 21:30
Kocaeli'nde tedavi gördüğü hastaneden kaçan mahkum Arif Öteş, Sakarya'da yakalandı. Öteş'in yakalanacağı sırada arkadaşlarından polisleri vurmasını istediği ortaya çıktı.

Kocaeli F Tipi Cezaevi'nden tedavisi için hastaneye getirilen Arif Ötleşpencereden atlayarak kendisini bekleyen adamlarının yardımı ile kaçmıştı. Arif Ötleş'in kaçmasına yardımcı olan 3 kişi yakalanırken, motosikletle kaçan Arif ÖtleşSakarya'nın Hendek İlçesi'nde aracı bozulunca Ankara'daki adamlarını çağırdı. Arif Ötleş ve 4 adamı polisin kontrolleri sırasında yakalandı.

POLİS ARAÇTA ARAMA YAPMAK İSTEDİ

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler bu sabah saat 06.00 sıralarında, D-100 Karayolu Bakırcılar mevkiinde yaptıkları kontrol sırasında 06 RA 057 plakalı aracı durdurdu. Otomobilde bulunan Niyazi Arslan, Ergin Kaygusuz, Serkan Bülbül, Murat Erkal ile üzerinden kimlik çıkmayan ve adının Ahmet Çolak olduğunu söyleyen kişinin üzerlerinin madeni yağ ve yırtık olması nedeniyle şüphelen polis kimliklerini kontrol ederek, araçta arama yapmak istedi.

POLİS TABANCA OLDUĞUNU FARK ETTİ

Bu sırada, adının Ahmet Çolak olduğunu söyleyen kişi polisin üzerinde tabanca olduğunu fark etmesi üzerine araçtan inerek kaçmaya çalıştı. Polis, kaçmaya çalışan kişiyi yakaladı.

"OĞLUM NASIL ARKADAŞSINIZ SİZ, VURSANIZA ONLARI"

Yakalanan kişi, araçta bulunan 4 adamına, "Oğlum nasıl arkadaşsınız, bana sahip çıksanıza, vursanıza onları" diye bağırdığı öne sürüldü. Üzerinden bir adet tabanca ve 17 adet mermi bulunan şüpheli ve 4 adamı Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Adının Ahmet Çolak olduğunu söyleyen kişinin İzmit'te dün cezaevinden hastaneye tedavi için getirildiği sırada kaçan Arif Ötleş olduğu ortaya çıktı.

EMNİYETE TESLİM EDİLDİLER

Poliste sorgulaması yapılan Ahmet Ötleş'in İzmit'te hastaneden firar ettikten sonra motosikletle Ankara istikametine doğru kaçtığı, ancak motosikletin Hendek girişinde bozulması üzerine Ankara'dan arkadaşlarını çağırdığı belirlendi. Polis, Arif Ötleş'in kullandığı motosiklet kaskını da ele geçirdi. Cezaevi firarisi Ötleş ve 4 adamı Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi

İZMİT'DE TEDAVİ GÖRÜRKEN KAÇMIŞTI

Adam öldürme, yaralama, kaçırma, uyuşturucu satma, gasp gibi suçlardan müebbet hapis cezası alan Arif Ötleş, dün öğle saatlerinde İzmit Seka Devlet Hastanesi'ne getirilirken, birinci kattaki üroloji polikliniğinde tedavi görürken pencereden atlayarak kaçmıştı. Jandarma ile Arif Ötleş'in adamları arasında çatışma çıkarken, bir jandarma yaralanmıştı. Polis, dün Arif Ötleş'in kaçmasına yardımcı olan 3 kişiyi yakalamıştı.

Bu haber toplam 2014 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri