Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Fitne'ci Wilders'e büyük şok!

10.03.2011 16:20
Aşırı sağcı Özgürlükler Partisi(PVV) Lideri Geert Wilders'e büyük şok....

Hollanda'da Geçen hafta yapılan Eyalet Meclisi seçimlerinde Gelderland bölgesinde aşırı sağ Özgürlükler Partisi'nden (PVV) meclise giren Petra Kouwenberg'in hem Hollanda hem de Türk vatandaşı olduğu ortaya çıktı.

Yerel basının haberinde, Kouwenberg'in çift vatandaş olduğunu partisine önceden bildirmediği belirtildi. Haberde Kouwenberg'in çifte vatandaşlığının meclise seçildikten sonra vermek zorunda olduğu nüfus kayıt örneğinden anlaşıldığı kaydedildi.

Partinin Gelderland Eyalet Meclisi Grup Başkanı Marjolein Faber, haberin kendisinde şok etkisi oluşturduğunu belirtirken, Kouwenburg ise hiçbir açıklama yapmadı.

PVV lideri Geert , Kouwenberg'in Türk vatandaşlığının bulunduğunu kısa bir sıra öncesine kadar kendisinin de bilmediğini belirtti. Irkçı lider, söz konusu milletvekilinin hemen Türk yetkili makamına giderek Türk pasaportunu iade etmesini istedi. Wilders, son mecliste Marlies Veldhuijzen van Zanten'ın İsveç ve Hollanda vatandaşı olmasına, daha önceki hükümette bakanlık yapan İşçi Partili Nebahat Albayrak ve Ahmed Aboutaleb'in çifte vatandaşlıklarına büyük tepki göstermiş ve bu kişilerin istifasını istemişti

Bu haber toplam 1770 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri