Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FLAŞ! Özal'ın cenazesine ulaşıldı

02.10.2012 14:37
Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarının açılmasında son gelişme...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın cenazesine ulaştıklarını belirterek, "Ceset yerinde, üzerini kaldırdık. Bundan sonra ceset alınacak Adli Tıp Kurumu'nda incelenecek. Her şey planlandığı gibi oldu, herhangi bir aksama yok" dedi.

Başsavcı Çolakkadı ve Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce, Turgut Özal 'ın mezarının açılması işlemleri devam ederken Topkapı'daki anıt mezarın girişinde basın mensuplarını bilgilendirdi.

Bir soru üzerine Çolakkadı, Özal ailesi ile görüştüklerini, ailenin avukatı ve temsilcilerinin de anıt mezarda olduğunu belirterek, "Onlar da izliyorlar. Bundan sonra yapılacak aşama, adli tıpta yapılacak inceleme" ifadesini kullandı.

"Ne varsa kamuoyu ile paylaşılacak"

Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce de çalışma arkadaşlarıyla saat 08.00'de anıt mezara geldiklerini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Başsavcının nezaretinde Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekibiyle Adli Tıp Kurumu'nun çalışanları ortaklaşa bir çalışma yürütüyorlar. Cenazeye ulaştık, rahmetli cumhurbaşkanımızın cenazesini yaklaşık bir saat içinde buradan çıkarıp, Adli Tıp Kurumu'na götürüceğiz. Örneklerle ilgili çalışma cenaze buradan çıktıktan sonra bir süre daha devam edecek. Cenaze Adli Tıp Kurumu'na geldikten sonra çalışmamıza orada devam edeceğiz. Beklentimiz cenazeyi cuma veya cumartesi günü aileye teslim etmek. Analizlerimizin sonucunda raporun daha önce de belirttiğimiz gibi iki aydan önce çıkması mümkün değil, öyle görülüyor. Analizler bittikten sonra raporlama sürecini Cumhuriyet Başsavcılığı'na ileteceğiz, açıklamayı da onlar yapacak."

İnce, bir gazetecinin "Cenaze ne durumda?" sorusunu "Onunla ilgili müsaade ederseniz bilgi vermeyeyim" diye cevapladı.

"Özal'ın zehirlenip zehirlenmediği kesin bir şekilde ortaya çıkabilir mi?" sorusu üzerine İnce, "İnceleme yapmadan bir şey söylemek mümkün değil. Çalışmadan bir şey açıklamak doğru değil. Önce bir çalışalım, bulgularımızı ortaya koyalım. Ne varsa bu zaten kamuoyu ile paylaşılacak" dedi.  

Bu haber toplam 3006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri