Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Foça saldırısının faili Almina'yı duyunca konuştu!

06.09.2012 10:07
İzmir Foça'daki askeri araca yönelik bombalı saldırının faili olan ve yaralı olarak yakalanın Yunus Ç.'yi polis ilginç bir şekilde konuşturdu.

Viranşehir'de uygulama yapan güvenlik güçlerine yönelik saldırıda çatışma çıkmış, teröristlerden Ahmet Bal ölü, Yunus Ç. yaralı yakalanmıştı.

Yunus Ç.'nin parmak izleri Foça'daki saldırı sonrası bulunan altın bilezik kutusundan alınan parmak izleriyle ile aynı çıktı. Bu gelişme üzerine İzmir'den özel bir ekip Şanlıurfa'ya gitti ve yaralı teröristi sorguya aldı.

Milliyet'e göre; Terör uzmanı polislerden biri tedavi gören Yunus Ç.'ye Gaziantep'deki bombalı saldırının en küçük kurbanı 1 yaşındaki Almina Melise Akar'ı hatırlatarak 'Almina'nın ölümü o saldırıyı yapanları nasıl haklı gösterebilir?' diye sordu. Bir süre düşünen PKK'lı terörist, iddiaya göre o an ağlamaya başlayarak saldırıyı yapan terör örgütünü eleştirip 'Kim olursa olsun 1  yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebep olan saldırıyı yapanlar başarıya ulaşamazlar' dedi.    Ardından da Foça saldırısının nasıl yapıldığını anlatmaya başladı.

Bu haber toplam 2192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri