Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir araya geldiler, Erdoğan'ı eleştirdiler

27.07.2011 08:48
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas Paris'te biraraya geldi.

Hristofyas, Sarkozy ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rum tarafının AB Dönem Başkanlığı'nı üstlenmesi halinde AB ile ilişkilerin dondurulacağına ilişkin sözlerinin "anlaşılmaz" olduğunu, "bu sözlerin kınanması konusunda Fransa ile ortak tutuma sahip olduklarını" ifade etti.

Rum yönetimi lideri, "Türkiye'nin bu tutumu kabul edilemez, bu AB için bir provokasyondur, buna göz yumulamaz" dedi.

-KIBRIS SORUNU-
Sarkozy ve Hristofyas, Kıbrıs sorunuyla ilgili görüşmeleri de ele aldı.

Hristofyas, Kıbrıs sorunu konusundaki açık tutumundan dolayı Sarkozy'ye teşekkür ederek bu tutumun kendileri için esas olduğunu belirtti.

Dimitris Hristofyas ayrıca, 11 Temmuz'da, deniz üssünün hemen yanındaki Vasiliko bölgesinde bulunan Rum Elektrik İdaresi'ne (AİK) ait Vasiliko elektrik santralindeki patlamadan sonra elektrik üretiminin sağlanmasına yardım amacıyla Fransa'nın Rum Kesimi'ne uzmanlar göndereceğini söyledi.

Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada da, "Fransa Ulusal Elektrik İdaresi'nden (EDF) uzmanların mümkün olan en kısa sürede üretimin iyileştirilmesine yardım için bir an önce bölgeye gönderileceği'' kaydedildi.
 

Bu haber toplam 1848 defa okunmuştur
PEKTE YAKIŞMIŞLAR
CONNECT
EKONOMİSİ BATAN BİZE SALDIRIYOR TÜRKİYEDEN RIZKLARI KESİLDİ EKONOMİLERİDE BATIYOR EEE NE DEMİŞLER KELLER KÖRLER BİRBİRİNİ AĞIRLAR
27 Temmuz 2011 Çarşamba 20:13
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri