Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fransa'ya teslim edecek ama Türkiye'ye yok!

01.04.2016 01:28
Sabancı suikastının faili Fehriye Erdal'ı 1996 yılından beri Türkiye'ye teslim etmeyen Brüksel, Paris saldırılarının zanlısının Fransa'ya derhal iade edilmesine karar verdi.

Brüksel mahkemesi, Paris saldırılarının zanlısının Fransa’ya iadesine yeşil ışık yaktı.

Belçika yargısı Paris’teki terör saldırılarının zanlısı Salih Abdusselam’ın Fransa’ya iadesine onay verdi.

Belçika federal savcılığı, Fransa'nın iade başvurusu ile ilgili mahkemenin olumlu yanıt verdiğini açıkladı.

Abdusselam, daha önce avukatı aracığıyla Fransa’ya iadesini talep etmişti. İade işleminin önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Paris saldırılarının firarisi olarak aranan Abdusselam, 18 Mart’ta Brüksel’in Molenbeek semtinde düzenlenen polis operasyonu ile yakalanmıştı.

Abdusselam, ilk sorgusunda Paris saldırılarına katıldığını itiraf etmiş, ancak üzerindeki bomba yüklü kemeri patlatmaktan vazgeçtiğini açıklamıştı.

Paris’te 13 Kasım 2015’de 6 noktada gerçekleştirilen ve DAEŞ tarafından üstlenilen terör saldırılarında 130 kişi ölmüş, 300'den fazla kişi yaralanmıştı.

ERDOĞAN DA HATIRLATTI

Diyarbakır'da bomba yüklü beyaz otomobille polis servisine yönelik saldırıda 7 polisimizin şehit olması sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Fehriye Erdal"ı hatırlattı. Erdoğan, "Güçlü bir iş adamımızı öldüren bir terörist, şu anda Brüksel'de elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. On yıl oldu, biz kendisini istedik ve bu isim hala bize teslim edilmedi, teslim edilmiyor. Bunu, kendileriyle bir araya geldiğimizde söylediğimizde aldığımız cevap şu; 'Biz, özgürlüklerden yanayız'. Bu nasıl özgürlük? Teröriste özgürlük olur mu? O, öldürülen insanın hakkını kim alacak, kim savunacak? Nasıl bir özgürlük bu? Bunu, düşünce özgürlüğü olarak bize tanımlıyorlar." dedi.

Bu haber toplam 1234 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri