Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fransız Bakan İran'da tesettüre girdi

29.08.2016 02:44
Fransız Bakan Segolen Royal, ticaret anlaşması yapmak için gittiği Tahran'da ülkesindeki tesettür yasaklarına rağmen başörtüsü kullandı.

İran'a uluslalarası amborgonun kalkmasıyla milyarlarca dolarlık bir pazar açıldı. Batılı ülkeler bu pastadan pay kapmak için bakanlarıyla Tahran ve kendi başkenleri arasında mekik dokuyor.

Son olarak Fransa Çevre ve Enerji Bakanı Bayan Segolen Royal, İranlı yetkililerle temaslarda bulunmak üzere Tahran’a gitti.

Royal 3 gün sürecek Tahran ziyaretinde Cumhurbaşkanı Ruhani’nin yardımcısı ve İran Çevre Kurumu Başkanı Mesume Ebtekar’la görüştü.

ÜLKESİNDE BAŞÖRTÜSÜ YASAK AMA...

Görüşme sonrası Royal'in 'başörtüsü'yle basının karşısına çıkması dikkat çekti. Çünkü son günlerde Fransa'da büyük bir laiklik tartışması var. Ülkede belediyeler Müslüman kadınların tesettürlü olarak denize girmesini yasakladı. Öyle ki tesettürlü kadınlara olan baskının artmasından korkuluyor.

Fransız Bakan İran'da tesettüre girdi

Fransız Bakan İran'da tesettüre girdi

İŞADAMI ORDUSUYLA İRAN'DA

Öte yandan Tahran gezisine Royal ile birlikte Fransa’nın önde gelen yeni enerjiler alanında, çevre kirliliği ve su kirliliği alanlarında faaliyet gösteren firma yetkilileri de katıldı.

Bu haber toplam 960 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri