Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fuat Avni'nin kuşu gözaltında!

09.02.2015 01:27
Yasa dışı dinleme operasyonunda 9 farklı ilde gerçekleşti! Operasyonda 21 kişilik gözaltı listesi var, gözaltına alınan kişilerden birinin ise Fuat Avni'ye bilgi sızdırdığı öne sürüldü.

Emniyette ''paralel yapı'' iddialarına ilişkin 12 ilde düzenlenen operasyon kapsamında 21 kişi gözaltına alındı. Operasyonda gözaltına alınan kişilerden birinin ise Fuat Avni'ye bilgi sızdırdığı öne sürülüyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından emniyette ''paralel yapı'' iddialarına ilişkin yürütülen ''yasa dışı dinleme ve casusluk'' soruşturması kapsamında, 21 emniyet mensubu hakkında çıkarılan yakalama kararı doğrultusunda şu ana kadar gözaltına alınan 16 polisin işlemleri devam ediyor.

Polis araçlarıyla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen 8 şüpheli, adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolünün ardından, gözaltındaki polisler tekrar İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

FUAT AVNİ'YE BİLGİ SIZDIRAN POLİS ARALARINDA

Operasyonda gözaltına alınan kişilerden birinin ise Fuat Avni'ye bilgi sızdırdığı öne sürülüyor. Bu iddiayı ise Fuat Avni isimli hesaptan bugün 12 ilde düzenlenen operasyonun bilgisinin önceden verilememiş olması güçlendiriyor.

Bu haber toplam 1748 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri