Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Futbolcu satıyoruz ama batmıyoruz!

02.09.2011 16:28
Ali Koç, F.Bahçeliler’in merak ettiği “Neden futbolcu satıyorsunuz?” sorusuna böyle cevap verdi:

3 Temmuz'da başlayan şike operasyonundan en çok etkilenen kulüp hiç kuşkusuz Fenerbahçe.

Başkanı ve iki yöneticisi tutuklanan, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı elinden alınan sarı lacivertlilerin kadrosunda yer alan 4 yabancı oyuncunun; Emenike, Güiza, Lugano ve Santos'un toplam 22 milyon Euro'ya Avrupa kulüplerine satılması kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Herkesin şu soruyu soruyor; F.Bahçe neden böylesine önemli futbolcuları satıyor? Durum o kadar kötü mü?

Bu sorunun yanıtını şu anda sarı lacivertli kulübün en etkili ismi olan Asbaşkan Ali Koç verdi; Merak etmeyin batmıyoruz. Ama satışları yapmazsak geleceğimizi kaybedebiliriz.

1907 Derneği üyeleri ile bir araya geldi . 1907 Fenerbahçeliler Derneği ve kongre üyeleriyle bir yemekte buluşan Koç, herkesin görüşünü aldı. Ali Koç'a soruldu; Yabancı futbolcuların peş peşe satılmasını ve, "Değerini bulan her oyuncuyu satabiliriz" demenizin sebebini anlatır mısınız? Fenerbahçe'nin mali tablosu gerçekten o kadar kötü mü? Yoksa batıyor muyuz?

"BATMIYORUZ"


Ali Koç, bu kritik soruya şu cevabı verdi: "Bu, tamamen maliyet hesabıyla ilgili bir konu. Kimse merak etmesin. Batmıyoruz. Bu satışlar sadece stratejimizin bir parçası. Yapılan satışlar, yani operasyon geçiş süreciyle ilgili. Bu sezon doğru ekonomik uygulamalar yapmalıyız. Yoksa geleceğimizi kaybederiz
 

Bu haber toplam 1906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri