Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

G-20 Zirvesi başladı

05.09.2013 23:30
Rusya'nın dönem başkanlığını yürüttüğü G20 Zirvesi'ne, Suriye krizinin gölgesinde start verildi.

Petersburg'un Strelna kasabasında düzenlenen G-20 zirvesi'nin "Büyüme ve küresel ekonomi" konulu oturumunda konuşan Rusya Devlet Başkanı Putin, küresel ekonomi konusuna değinerek, ekonomik kriz şartlarının daha tam olarak geçmediğini belirtti.

Putin, küresel ekonominin dengeli büyümeye henüz ulaşamadığını ifade ederek, bu şatlar altında küresel ekonomik krizin nüksetme riskinin stabil bir şekilde devam ettiğini vurguladı. Büyüme merkezli ekonomi değerlendirmesi yapan Putin, avro sahasında devam eden durgunluğun endişe verdiğini kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı oturum, Putin'in kısa konuşmasının ardından basına kapatıldı. Liderler, yaklaşık iki saat sürecek oturumda küresel ekonomik konuları görüştü.

"N'OLACAK BU SURİYE'NİN HALİ"

G-20, aynı zamanda Suriye krizinin gölgesinde başladı. Esad yönetiminin kimyasal silah kullandığı iddialarının ardından tüm gözler Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya’da. Bu fotoğrafta ise krizin çözümünde etkin rol oynayacak olan liderler yer alıyor. Suriye krizinin G-20'yi gölgede bıraktığı görülüyor.

ENSONHABER

Bu haber toplam 1604 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri