Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GADER’in işi gücü eğitim

04.01.2012 01:14
Merkezi İstanbul Sultangazi’de bulunan GADER, dört yıldır başarılı öğrencilere verdiği eğitim desteğini aralıksız sürdürüyor. 2011-2012 Eğitim-Öğretim döneminin ilk bursunu törenle dağıtan GADER’in bu uygulaması birçok sivil toplum kuruluşuna da örnek gös

Kurulduğu ilk günden itibaren eğitime büyük önem veren GADER, (Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Arnavutköy Adıyamanlılar Derneği) dört yıldır aralıksız olarak sürdürdüğü burs hizmetine devam ediyor. 2011-2012 Eğitim-Öğretim döneminin ilk burs törenini dernek merkezinde gerçekleştiren GADER’in düzenlediği programa, öğrenciler ile velilerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, GADER Başkanı Ramazan Okay, dernek yöneticileri ve Sultangazi Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına katıldı.

 

Programın açış konuşmasını yapan GADER Başkanı Ramazan Okay, dernek olarak eğitime büyük önem verdiklerini vurgulayarak, “Bu güne kadar 1.000 başarılı öğrencimize burs verdik. Hedefimiz bu sayıyı daha da artırmaktır. Destek olan hayırsever işadamlarımıza teşekkür ederken, destek olmak isteyenlere de çağrıda bulunuyorum.” Diye konuştu.

 

Konuk Konuşmacı olarak programa katılan Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına ise, GADER’i kutlayarak, “Son yıllarda hükümetimiz, yerel yöneticilerimiz eğitime büyük destek verirken, sivil toplum kuruluşlarımızın da duyarlılığının arttığını görüyoruz. Bizleri oldukça sevindiren burs ve diğer eğitim çalışmalarının ülkemizin geleceği için büyük önem teşkil ettiğini hiçbir zaman unutmamalıyız.” Dedi.

Program, konuşmaların ardından, burs dağıtım töreni ve çiğköfte ikramı ile sona erdi.

 

gaderegitim6.jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 2996 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri