Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tahliyelerle birlikte Okkan HATIRLANDI

05.01.2011 18:25
Gaffar Okkan, Diyarbakır'da yıllarca Hizbullah ve PKK terörüyle mücadele etti. Hatta bu uğurda canından oldu... Ama şimdi...

102. madde tahliyeleri, önce Kars'ta, ardından 1997'de geldiği Diyarbakır'da il emniyet müdürü olarak görev yapan ve bir suikaste kurban giden Gaffar Okkan'ı da yeniden hatırlattı.

Habertürk'ün derlediği habere göre, Okkan özellikle Diyarbakır'da yıllarca Hizbullah ve PKK terörüyle mücadele etti. Hizbullah'ın, domuz bağlı cinayetlerinin ortaya çıktığı, betonlardan cesetlerin kazınıp çıktığı günlerde örgütle amansız bir mücadeleye girişti. Hatta, Hizbullah liderlerinden Hüseyin Velioğlu'nun öldürüldüğü İstanbul Beykoz villası baskınında büyük rol oynadı.

Okkan'ın adı, Hizbullah'ın çökertilemesinde bir numaralı isim olarak öne çıktı.

10 YILLIK ACI TESADÜF

Uygulamalarıyla bölge halkının sevgilisi haline gelen Okkan, Hizbullah ve PKK'yla mücadelesinin bedelini canıyla ödemişti. Diyarbakır İl Emniyet Müdürü iken, tam da 10 yıl önce bu ay, kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülüp yanındaki beş polisle birlikte şehit edildi.

Cinayetler hâlâ çözülemese de işin içinde Hizbullah parmağı olduğu kesin...

Kesin olan bir başka şey de, Okkan'ın toplumun huzuru için yıllarca savaştığı terör örgütü mensuplarının bugün yeni düzenlenen 102. maddeden yararlanarak dışarı çıktığı.

Hizbullah terör örgütü liderlerinden Hacı İnan ile birlikte 8 sanık, tutukluluk sürelerini yeniden düzenleyen CMK'nın 102. maddesinden faydalanarak Bolu F Tipi Cezaevi'nden tahliye oldu. 8 Hizbullah mensubu da, Diyarbakır D Tipi Cezaevi'nden serbest bırakıldı. PKK üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan iki kişi daha artık dışarda... 
Bu haber toplam 1954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri