Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte başkanlıkta Polat'a ilk rakip!

20.01.2011 15:57
Galatasaray'da son dönemde gelişen olaylardan sonra Cemal Özgörkey, başkan adayı olduğunu açıkladı.

Galatasaray'da Cemal Özgörkey, kamuoyuna yaptığı açıklamayla başkanlığa aday olduğunu belirtti.


Kamuoyuna Duyuru;

Değerli Galatasaraylılar;

Uzunca bir süredir camiamızın yaşadığı sıkıntılar, yeni stadımıza kurucumuz Ali Sami Yen’in adının verilmemesi ve 15 Ocak 2011 gecesinde de yeni Ali Sami Yen Stadımızın açılışının doğru organize edilememesiyle en üst seviyeye ulaşmıştır. Aradan geçen bunca gün ve saate karşı, bir açılışı yönetememiş ve ulusal krize çevirmiş olan Galatasaray Spor Kulübü Yönetimimiz, hala durumu Galatasaraylılar lehine toparlayabilmiş değildir. Tam hazırlanmadan, iletişim çalışmaları bitirilmeden, alınan aceleci kararlarla Galatasaray’ı hak etmediği yerlere sürüklemişlerdir. Buna hiç kimsenin hakkı olamaz. Galatasaray Başkanı’na yakışan, arkasında taraftarını ve davetlilerini bırakarak ayrılmak değil durum ne olursa olsun Galatasaray’a sahip çıkmaktır. İyi organize olarak tamamlanabilecek bir açılış, maalesef iletişim eksikliği ve muhtemel krize hazırlanmamak, sonucunda da krizi yönetememekten dolayı bugün ülke gündemine oturmuştur. Kameralarla suçlu arayanlar, Galatasaraylılardan önce suçu kendilerinde aramalıdırlar. Galatasaray, dünyada hiçbir kulübün sahip olmadığı ve olamayacağı bir geçmiş ve kültürden gelmektedir.  Nasıl ki bir insanın davranış özellikleri varsa, Galatasaraylılarda da yüzyılların getirdiği davranış özellikleri vardır. Bizler; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür Galatasaraylılarız. Galatasaray’ın yapısı sadece futbol kulübünden oluşmamıştır. Bizi herkesten ayıran farklarımız hep olmuştur, olacaktır. Ancak bu farkları bilerek ve buna göre hareket ederek bir bütün olabiliriz.

22 Kasım 2010’da, iki buçuk yıl görev aldığım yönetim kurulu üyeliğimden istifa etme nedenlerim arasında, Genel Kurul üyelerini temsil etmekten çok uzaklaştığımızı, ortak karar alınamadığını, kurumsallaşmanın gerçekleşmediğini belirtmiş ve “ olanlara kayıtsız kalmak, bahaneler ileri sürmek ahlakımız dışındadır’’ açıklamamla beraber, “bilinçli veya bilinçsiz erozyona uğratılan değerlerimizi korumak için doğrularım gereği ayrılıyorum’’ beyanatını vermiştim.

Galatasaray ‘ın bize miras değil gelecek yüzyıllara emanetimiz olduğu bilinci, ortak belleğimiz, ortak değerlerimiz adına, önümüzdeki ilk olağan veya olağanüstü seçim sürecinde, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim bayrağını devralmaya hazır olduğumu belirtmek isterim.  Saygı ve sevgilerimle,

Cemal Özgörkey  

Bu haber toplam 1452 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri