Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Galatasaray bu iddia ile çalkalanıyor!

02.05.2012 11:53
Galatasaray camiası, federasyonun F.Bahçe’ye puan silme cezası vermesi durumunda, bunu şampiyonluğu kaybetmesi halinde hemen uygulayacağı, kupaya uzanması halinde ise gelecek sezona bırakacağı iddiasıyla çalkalanıyor.

Türk futbolunda şu anda her şey, şampiyonun kimin olağına edekslenmiş durumda. Süper Final serisinde son 2 hafta maçlarının oynanmayacağı söylentisi bile gündemde.

Habertürk'ün haberine göre; Federasyon gergin geçmesi beklenen Trabzon-F.Bahçe ve F.Bahçe-G.Saray maçlarını oynatmamanın hesaplarını yaptığı ileri sürülüyor.

Federasyonun önceki günkü kararları Florya’da da şok etkisi yaratırken, Trabzon sınavı öncesi ortaya atılan iddialar ve kulaktan kulağa dolaşan senaryolar, Sarı-Kırmızılılar’ı adeta isyan etme noktasına getirdi.

SARI-KIRMIZILILAR TEPKİLİ
Futbol Federasyonu’nun, 58. maddeyi değiştirerek, Fenerbahçe’yi maksimum ceza olan puan silmeyle kurtarmayı planladığını düşünen Galatasaray camiası, bu cezanın Süper Final karşılaşmalarının gidişine göre uygulanacağı duyumunu alınca, buna son derece büyük bir tepki verdi. Ortaya atılan ve Florya’yı ayağa kaldıran senaryoya göre federasyon, puan silme cezasını bu sezon bitmeden uygulayabilmek için Fenerbahçe’nin Süper Final maçlarında puan kaybetmesini bekliyor.

‘DİSİPLİN KURULU BEKLEYECEK’
Senaryoya göre eğer F.Bahçe, İnönü’de Beşiktaş’a karşı puan yitirir ve G.Saray Trabzon’u yenip puan farkını 5’e çıkarırsa, Disiplin Kurulu, son 2 maçı bekmeden puan silme cezasını açıklayacak. Şampiyonluk şansını büyük oranda kaybedeceği bir sezonda, maçlar bitmeden puanların silinip, kalan maçların oynatılmayacağı ileri sürülüyor. Böylece G.Saray matematiksel olarak da şampiyon olacak. Ama bu durumda zaten sona ermiş bir sezonda puan silme cezası uygulanacağı için, F.Bahçe’nin kaybı en aza inecek.

FLORYA ÇALKALANIYOR
Bir diğer iddiaya göre de eğer F.Bahçe, Beşiktaş’ı yenip şampiyonluk iddiasını son 2 haftaya taşırsa, operasyon için 1 hafta daha beklenecek. F.Bahçe şampiyonluk iddiasını Kadıköy’deki son maça kadar taşır ve şampiyon olursa, Disiplin Kurulu kararını geciktirip ligin tescilini bekleyecek ve eğer çıkarsa puan silme cezasını gelecek sezona bırakacak. Bu iddialarla çalkalanan Florya’da futbolcular, bu operasyon duyumlarına büyük tepki gösterirken, aynı duyumları alan Sarı-Kırmızılı yönetim de harekete geçmeye hazırlanıyor.

Bu haber toplam 1936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri