Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GS yöneticileri ve Terim özür diledi

04.04.2012 19:38
Galatasaray Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder'in, Sivasspor ile Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanan karşılaşmada Rıza Çalımbay'a "Kapıcının çocuğu" diyerek hakaret ettiği iddiaları ortalığı karıştırdı.

20 Mart Salı günü Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanan ve Sivasspor'un, Galatasaray'ı 1-0 yenerek tur atladığı Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasında tribünde yaşanıldığı iddia edilen olaylar gündeme bomba gibi düştü.

İddiaya göre Galatasaray Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder, Galatasaray - Sivasspor maçı sırasında Rıza Çalımbay'a "Kapıcı çocuğu", "Takımı Galatasaray'a karşı bilerek böyle sert oynattırıyor" gibi laflarla birlikte küfür etti. Bunu duyan Çalımbay'ın kızı ve damadı bu sözlere tepki gösterdi.

Galatasaray Yöneticisi Abdurrahim Albayrak şunları söyledi: "Maçtan önce Rıza hoca, çocukları için Fatih hocadan yer rica etmiş, Fatih hoca da bana söyledi. Ben de 10 kişilik yer ayarladım. Tribünde neler yaşandı hiç bilmiyorum ama karşılaşma sonrasında Rıza hoca teşekkür için beni aradı sonrasında da "Galatasaraylılar şunu iyi bilsinler ki; benim babam da sizin kadar Galatasaraylı'dır" dedi ama tribünler neler oldu neler yaşandı pek de haberim yok.

O YÖNETİCİ KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU!

Çalımbay: Talihsiz bir açıklama

Galatasaray Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder'in, Sivasspor ile Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanan karşılaşmada Rıza Çalımbay'a "Kapıcının çocuğu" diyerek hakaret ettiği iddiaları üzerine Radyospor’a açıklamalarda bulunan Çalımbay, "Bu sözler üzüntü verici; fakat bir kişinin söylediği cümleleri tüm Galatasaray  camiasına  maletmek yanlıştır" dedi.

Konuyla ilgili Radyospor'da Gündem programında Figen Civan ve İlker Koç’a konusan  Çalımbay, şunları söyledi;

"Serdar Eder, maalesef bu lafları kullanmış. Bana da kızım gelip söyledi. Konuyla ilgili Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak, Adnan Öztürk, Ultraslan yönetiminden arkadaşlar beni arayarak özür dilediler. Ben de duyarlılıkları için kendilerine teşekkür edip, konuyu kapadım. Artık adımın bu polemikler ile gündeme gelmesini istemiyorum"

TARAFTAR İSTİFAYA ÇAĞIRDI
 
Yaşanan olayları öğrenen sarı-kırmızılı taraftarlar da Serdar Eder'e büyük tepki gösterdi. Taraftar grubu ultrAslan, internet sitesinden yaptığı açıklama ile Serdar Eder'i istifaya çağırdı.
 
İşte ultrAslan'ın açıklaması:Galatasaray, Sivasspor arasında Türk Telekom Ali Sami Yen Spor Kompleksi Stadı'nda oynanan maçta, Galatasaray sicil kurulu başkanının vermiş olduğu talihsiz söylemleri üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz, bulunduğu makamın önemi ile tamamen ters düşen bu tutum ve söylemlerini kınıyoruz. ultrAslan olarak büyük bir özveri ile uzun zamandır tesis etmeye çalıştığımız edepli ve huzurlu ortama aykırı olan bu tür davranış ve söylemleri kabul etmemiz söz konusu değildir. Bu vesile ile Rıza Çalımbay ve Sivasspor camiasına da özürlerimiz iletmeyi bir borç biliriz. Galatasaray makamlarının ağırlığını taşıyamayan, gerektirdiği duruşu ve söylemleri sergileyemeyen sorumluların gereğini yapmasını bekliyoruz.”

İrfan Aktar istifasını istedi

Galatasaray Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder'in; Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'a yönelik kullandığı "kapıcı çocuğu" ifadesi ile ilgili son noktayı, sarı-kırmızılı kulübün divan başkanı İrfan Aktar koydu.

Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder'in; Galasarat-Sivasspor maçında TT Arena Stadı başkanlık locasında karşılaşmayı izlediği esnada, kızının da bulunduğu bölümde Rıza Çalımbay'a yönelik hakaretlerine yönetimden "özür dilenmiştir" yorumu gelince Divan Başkanı İrfan Aktar devreye girdi ve "bu iş özürle kapanmaz" ifadesini kullanarak, Serdar Eder'in istifasını istedi.

İşte Ntvspor Radyo'da yayınlanan "Bülent Yüksel ile 13" programına konuk olan Galatasaray Divan Başkanı İrfan Aktar'ın açıklamalarının tam metni.

Olay Başkan Locasında olmuştur

Bulunduğumuz görevlerinin mecburiyetlerini iyi biliyoruz. Bu durumun gereğini yapması gereken arkadaşımızın, o yakışıksız ifadeyi Başkan locasında kullanan arkadaşımız olması lazım. Bizim Galatasaray'da öğrendiğimiz, yetişme tarzımızdaki terbiye; misafir olarak gelen insanların, daima usulüne uygun ağırlanması ve onlara gereken saygının gösterilmersidir.

Bu iş özürle geçiştirilemez!

Şahsi kanaatim; Galatasaray Kulübü'nde, herhangi bir kurulda görevde olan bir insanın, hareketlerine, sözlerine, normalin yüz defa fazlası dikkat etmesi lazım. Çünkü bizler flaşların altındayız, hata yapma hakkımız yok. Özür dileyerek bu işi geçiştirmek, arkadaşımızın kendi kanaatidir ama Fatih Terim, Abdürrahim Albayrak, Adnan Öztürk özür diliyorsa ortada nahoş bir durum var demektir.

Önce münasebetsizlik yap sonra "aaa özür dilerim" demek olmaz

Olay anında aynı locadaydım. Önümde oldu konu! Onun için, özür dileyerek bu işi geçiştirmenin olamayacağı kanaatindeyim. Bir münasebetsizlik yap; sonra "pardon, özür dilerim" diyince bu işler biter mi? Biz yüzyedi yıllık bir kulübüz! Bu işin şakası yok! Ağzınızdan çıkan her lafa dikkat edeceksiniz!

Bu işin gereği Serdar Eder arkadaşımızın, görevi devretmesi, oradan ayrılmasıdır

Hiçbirimiz; gerek aile efradımız gerek şahsımızın eksikliğiyle ilgili, bir beyanda bulunamayız. Bunlar hakarettir. Beni esas üzen şeylerden biri de Rıza Hoca ve ailesinin misafir oluşudur. Misafirle ilgili Türk terbiyesindeki detayı biliyoruz; bu bir... İkincisi yüzyedi yıllık bir kulübün, üstelik kültür kurumundan doğan bir kulübün temsilcisi olduğumuğu unautmayalım! Onun için arkadaşımız, özür dileyerek bu işin unutulacağını zannediyorsa yanılıyor! Bu işin gereği, o arkadaşımızın, görevi devretmesidir! Oradan ayrılmasıdır! Bu benim kesin ve şahsi kanaatimdir!

Zaten Normal üye olsan Başkan locasında işin de olmayacak. Bir kurulun başkanı olduğun için oraya davet ediliyorsun. Özel davetle oraya giriyorsun. Bu nedenle bizim buralarda, temas ettiğimiz insanlarla olan dialoglarımızda, çok dikkatli olmamız lazım!

Bu haber toplam 4282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri