Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

‘Euroleague’i bize verin’

23.06.2012 11:02
Sarı-kırmızılı yönetimde projeye muhalefet eden Adnan Öztürk ve bazı yöneticilerin, TT Arena Stadı karşılığında, Beşiktaş’tan basketbolda Euroleauge hakkını istemeye hazırlandığı öğrenildi. Cim-Bom olumlu yanıt alırsa potadaki bütçeyi artıracak
Sarı-kırmızılı yönetimde projeye muhalefet eden Adnan Öztürk ve bazı yöneticilerin, TT Arena Stadı karşılığında, Beşiktaş’tan basketbolda Euroleauge hakkını istemeyehazırlandığı öğrenildi. Cim-Bom olumlu yanıt alırsa potadakibütçeyi artıracak
 
Beşiktaş’ın, Türk Telekom Arena Stadı’nda oynamasına izinverilip verilmemesiyle ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.
Galatasaray, Beşiktaş’ın TT Arena talebine şok bir yanıtta bulunmaya hazırlanıyor. Sarı-kırmızılı yönetimde, stadın Kartal’averilmesine karşı çıkan Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk ve diğer muhalif isimlerin aralarında yaptıkları toplantılarda flaş bir konunun gündeme geldiği öğrenildi. Buna göre Galatasaray, Arena’da oynamasına izin verirse, Beşiktaş’tan basketbolda Euroleauge hakkını isteyecek.
 
Türk Hava Yolları Euroleague’te, Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes ile beraber Eurocup’ta şampiyonolduğu için Beşiktaş, Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanmıştı. Siyah-beyazlı ekibin mali yönden yaşadığı zorluklar ve Milangaz’ın sponsorluktan çekilmesiyle ezeli rakiplerinin durumunu kritik eden sarı-kırmızılılar, “Euroleague büyük organizasyon. Bunun için 15-20 milyon dolarlık bütçe gerekiyor. Madem Beşiktaş bizdenstadımızı istiyor, o zaman onlar da Euroleuge hakkından feragat etsinler ve orta noktayı bulalım” diye görüş belirttiler.
 
Bütçe artacak
Galatasaray’ın bu isteğinin Euroleague organizasyonu tarafından kabul görmesi için Beşiktaş’ın vazgeçmesinin yeterli olmadığı, aynı zamanda ana sponsor Türk Hava Yolları’nın da devreye girmesi gerektiği belirtildi. Euroleuge yönetiminin bu konuda esnek davranması da Galatasaray’ın isteğinde etkili oldu. Ergin Ataman’ı takımın , Murat Özyer’i ise şubenin başına getiren  Cim-Bom’un, Euroleague katılımhakkı alması durumunda bütçesini artıracağı ifade edildi.
 
Bu öneriye nasıl yaklaşacağı merak konusu olan Beşiktaş’ta, basketbola sponsor için Medicana ile anlaşma aşamasında olması ve takımın başına da Erman Kunter’i getirmesi Euroleage hazırlığı olarak yorumlandı.
 
Bu haber toplam 2216 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri