Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Galatasaray'ı Fatih Terim mi yönetiyor?

15.05.2012 13:27
Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, Kanal D ekranlarında karşı karşıya geldiği Ünal Aysal’a sert suçlamalarda bulundu...

Kanal D Haber’e dün akşam konuk olan Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ile Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın arasında sert diyaloglar yaşandı.

Olayları durdurmaya çalıştıklarını söyleyen Özdemir, polisin biber gazı kullanmasıyla ilgili olarak da “Hoş bir şey değil. Polis arkadaşlarımız daha sevecen olabilir” yorumunu yaptı.

Özdemir, Süper Final’de Galatasaray’dan daha çok puan topladıklarını ancak rakiplerinin şampiyonluğu hak ettiğini dile getirdi.

Ünal Aysal, Fenerbahçe yönetimini olayların dışında tutmaya özen gösterdiğini dile getirirken “Ama bu hareket belki önlenebilirdi” diyerek de imalı şekilde göndermede bulundu.

Kupanın sahada alınmasıyla ilgili olarak da Aysal, “Kupanın sahada alınması bir spor kuralı, gelenektir. Olayın Başbakan’a intikal edeceğini tahmin edemezdim. Şampiyon Fenerbahçe olsa, onlar da kupayı almak için aynı şeyi yapardı” diye konuştu. Aysal, Galatasaray’ın herhangi bir kurum, zümre, partiyle de ilişkisi olmadığına vurgu yaptı.

Özdemir, kupanın sahada verilmesiyle ilgili olarak, “Ben, Ali Koç ve Cihan Kamer TFF’yi ziyaret ettik. Ufuk Bey bizi gördü ‘Biz kupayı Kadıköy’de vermek istemiyoruz. Bu yüzden maçı cumartesine koyduk. Böylece kupayı herkes kendi sahasında pazar günü kutlasın’ dedi. Ali Dürüst ve Ünal Aysal ile görüştük. Onlar da ‘Kupa törenine lüzum olmasın. Bir gün sonra alalım” dedi.

Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü:

G.SARAY'I ÜNAL AYSAL MI FATİH TERİM Mİ YÖNETİYOR?

“Bir gün sonra bu karar alınmışken Sayın Ünal Aysal ‘Bu kupayı soyunma odasında da alsak olur’ diye konuştu. Maç sonu soyunma odasına geldiğimizde kupa ve madalyalar oradaydı. Galatasaray yönetimi bu kupanın orada alınmasını istedi ancak Fatih Terim buna itiraz etti ve kupa verilmedi. Galatasaray’ı Ünal Aysal mı idare ediyor, yoksa Terim mi? Galatasaray yönetiminden hep ikilem dolu açıklamalar çıkmış ve Fenerbahçe seyircisi hep gerilmiştir. Bu olaylarda Fenerbahçe seyircisi kadar, Galatasaray başkanı ve başkanvekillerinin açıklamalarının büyük payı olmuştur”

STAD IŞIKLARI NEDEN KAPATILDI?

Stat boşalsın diye ışıkları söndürdüklerini söyleyen Özdemir, “Aydınlıkta kupayı aldılar ve inanılmaz derecede tahrik dolu hareketler yaptılar. Yekta, bayrağı sahanın ortasına dikmek istedi, ancak TFF yetkilileri ve güvenlik görevlileri engel oldu. Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutluyorum ancak bu sevinçlerini asla affetmeyeceğim” diyerek tepkisini gösterdi. Özdemir, 32. Gün’deki “Bu final kanlı mı olacak, kansız mı?” başlığı nedeniyle de Mehmet Ali Birand’ı eleştirdi.

FATİH TERİM DEĞİL YÖNETİMİN KARARI

Özdemir’in ağır sözlerine Aysal, “Sayın Başkan oldukça zor bir dönemden sonra hayal dolu sözler söylüyor. Telefondaki teklifi enterasan bulup yönetime götüreceğimi söyledim. Sonra bu kararı, Fatih Terim değil, yönetim kurulu olarak biz aldık. Kupanın sahada alınması çok daha büyük çatışmaları önledi” şeklinde yanıt verdi.

Sitede de sert ifadeler
Fenerbahçe Kulübü internet sitesinde, Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlarken, Başkan Aysal’a sert göndermelerde bulundu. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı : “ Sayın Ünal Aysal’ın yaşanan olaylara dair en ufak bir fikri olmamasına rağmen, taraftarımız hakkında ’holigan’ ve benzeri çirkin söylemlerde bulunması asla kabul edilemez. Aysal’ın kupayı kazanmalarının Türk Futbolu’nu temizlediği yönündeki ifadeleri, şahsi bilgisizliği nedeniyle camiaları kutuplaştırmaktadır” 

Bu haber toplam 1796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri