Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ganimetçi Genç'e Bak!

07.05.2013 01:41
Meclis’in en küfürbaz milletvekili olarak bilinen ve ettiği küfürler sebebiyle tazminata mahkûm olan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in 13 yıl önce, sanık olarak çıktığı bir mahkemede yaptığı ilginç savunma bugün kendisinin karşısına çıktı.

AK Parti Milletvekili Zeyid Aslan’ın Kamer Genç’e yönelik sözlerini bahane eden CHP’lilerin korumaya çalıştığı Kamer Genç, 25 Eylül 2000’de kendisine sadece soru soran Cihan Haber Ajansı Muhabiri Murat Akan’ın annesine küfür etmişti.

KENDİSİNE SORU SORAN GAZETECİNİN ANNESİNE KÜFRETMİŞTİ

Laleli’de bir otelden çıkarken kameralara yakalanan dönemin DYP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, “Geceyi bir bayanla geçirdiğiniz iddia ediliyor. Bu doğru mu?” sorusunu soran muhabirin annesine ağza alınmayacak sözlerle küfür etmişti. Cihan Haber Ajansı Muhabiri Murat Akan, annesine küfreden Kamer Genç’i mahkemeye verdi. İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada hâkim, bant çözümlerinden Kamer Genç’in küfür ettiğinin kesinleştiğine hükmetti. Temmuz 2001’de karara bağlanan davada, Kamer Genç, 500 liralık manevi tazminat cezasına çarptırıldı.

MUHABİRİN TAZMİNAT TALEBİNE “GANİMET” DEMİŞTİ

Kamer Genç, davacı gazetecinin davayı ganimet olarak gördüğünü iddia etmişti. Genç, davacı Murat Akan’ın, durumu ‘’ganimet’’ olarak kabul ederek 10 bin lira gibi yüksek bir meblağ ile tazminat davası açtığını savunmuştu. Genç, İstenen tazminat miktarının ‘’zenginleşme amacına yönelik’’ olduğunu iddia etmişti.

“GANİMET”Çİ KAMER GENÇ’E BAK!

2000 yılında annesine küfrettiği gazetecinin kendisine 10 bin liralık tazminat davası açmasını “muhabir bu davayı ganimet ve zenginleşme fırsatı olarak görüyor” diyerek mahkemede savunma yapan Kamer Genç, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’a 100 bin liralık tazminat davası açması dikkat çekti. Benzer durumdaki hakarete 10 katı kadar yüksek bir miktarda tazminat isteyen CHP’li Genç’in içine düştüğü bu çelişkili durum “ganimetçiye bak!” dedirtti. Aslan’a 100 bin liralık tazminat davası açmakla yetinmeyen Kamer Genç, Başbakan Erdoğan’a da kendisine yönelik sözlerinden dolayı da 20 bin TL’lik tazminat davası açtı.

YENİAKİT

Bu haber toplam 1482 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri