Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GATA'da itibar kaybı sürüyor...

Emekli paşaların tahliyeleriyle gündeme gelen GATA'nın, vatanî görevini yaparken menenjit hastalığına yakalanan bir askeri kabul etmediği iddia edildi.
Hastane hastane dolaşarak oğullarını tedavi ettirmeye çalışan baba İsmail Uylaş, Mardin İl Jandarma Merkez Karakol Komutanlığı'na dava açmaya hazırlanıyor.

Samsunlu Erdal Uylaş (23), askerlik görevi için 2006 yılının Kasım ayında Bilecik Merkez Jardarma Komutanlığı'na teslim oldu. Usta birliği Mardin Jardarma Merkez Komutanlığı'na sevk edildi. Ailesinin verdiği bilgiye göre 4 ay sonra nöbet sırasında rahatsızlanarak revire götürüldü. Burada 1 hafta tedavi edildi. Temmuz 2007'de Ordu'nun Fatsa ilçesinde yaşayan ailesinin yanına izne gönderildi. Kısa bir süre sonra komaya girdi. Samsun Askerî Hastanesi'ne kaldırılan Uylaş, "Yapılacak bir şey yok." denilerek, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanenin intaniye servisinde 'Tüberküloz Menenjit Sekeli' tanısı konuldu. 1 ay yatılı tedavi gördükten sonra Ankara Gülhane Askerî Tıp Akademisi TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığı İntaniye Kliniği'ne gönderildi. GATA'da fizikî açıdan genel durumun orta, bilincinin açık, yutmanın fonksiyonel olduğu ve kısa cümleler kurabildiği görülen Uylaş, 6 ay klinikte tedavi gördükten sonra Bilkent Üniversitesi Fizik Tedavi Merkezi'ne sevk edildi. Burada rehabilitasyon programı gören genç adam, 4 ay hava değişimi önerilerek taburcu edildi. Rahatsızlığı dolayısıyla 19 Kasım 2008'de çürüğe çıkarıldı.

Evinde ilaç tedavisi görürken tekrar komaya girdi. Ambulansla ikinci kez Gülhane'ye kaldırıldı. Ancak iddiaya göre kurumun intaniye hekimleri, "Tedaviniz bitti, yapılacak bir şey yok." diyerek hastayı kabul etmedi. Bunun üzerine aile, oğullarını Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'ne getirdi. Hastanenin plastik cerrahi servisinde tedavi altına alınan asker, şimdi ne konuşabiliyor ne oturabiliyor ne de yürüyebiliyor. İnşaatlarda işçi olarak çalışan baba İsmail Uylaş, Mardin İl Jandarma Merkez Karakol Komutanlığı'na dava açacağını söylüyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 3788 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri