Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dilipak 6 ay önceden bilmiş ve uyarmış!

18.12.2013 23:45
Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, son günlerde AK Parti'yi hedef alan saldırıları ve dünkü operasyonu tam 6 ay önceden yazaraki AK Parti'yi uyarmış. Dilipak, sadece bugüne kadar yaşananları bilmekle kalmamış, önümüzdeki günlerde yaşanacaklar konusunda d
Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak'ın bir süredir AK Parti üzerinde oynanan oyunlar ve son olarak da dün gerçekleşen operasyon konusunda 6 ay önce uyarıda bulunduğu ortaya çıktı.
 
Dilipak 18 Temmuz'da kasetlerden, yolsuzluk operasyonlarına ve İsrail'den, Tunceli'nin karıştırılmasına ve hatta seçimlere yönelik oyunlara kadar bir dizi uyarıda bulunmuş. İşin ilginç yanı da yaptığı uyarıların neredeyse tamamı bugün gerçekleşmiş durumda.
 
Dilipak'ın yaptığı bir uyarı ise adeta önümüzdeki günlerde yaşanacaklara ışık tutuyor. Dilipak, uyarılarını sıraladıktan sonra son uyarısını şöyle yapmış;
 
"Topyekun saldırıya geçecekler. İçeriden ve dışarıdan, hatta diyorum Erdoğan'ın en yakın çalışma arkadaşlarına bile kanca atmaya çalışıyorlar diye haberler geliyor. İki gündür o uçkur ve rüşvet hikayelerini boşuna yazmadım.. AK Parti bir yandan gelecek yerel seçimler için yenilenecek adaylar konusunda titiz bir çalışma başlatmalı, bir yandan da seçim sathı mailini beklemeden kabinesini revize etmeli.. Keşke Erdoğan partiteşkilatındaki isimleri de bir kez daha gözden geçirse, ne iyi eder."
 
İŞTE DİLİPAK'IN 18 TEMMUZ'DA YAPTIĞI O UYARILAR...
 
"İsrail Türkiye'nin önlenemeyen yükselişini durdurmak adına şeytanla bile koalisyon yapabilir.. Piyasa son derece hareketli.. Herkesin bir planı var, ama Allah'ın da bir planı var.
Galip olacak olan O'nun planıdır kuşkusuz..
 
Kimilerine göre, Ağustos ortalarından itibaren, Askeri Şura tartışmaları ile birlikte nokta hedeflere saldıracaklar. Bir yandan da kaset savaşları, yolsuzluk dosyaları gelecek gündeme..
 
Hedef Erdoğan'ı ve AK Parti'yi köşeye sıkıştırmak.
 
CHP VE MHP İTTİFAKINA CEMAAT DESTEĞİ
 
Hani şu CHP-MHP koalisyonu hikayesi var ya, o da senaryonun bir parçası.. Aslında hikayenin devamı var. AK Parti'den 50 kadar milletvekilini koparmayı planlıyorlar. Cemaate yakın çevreleri de yanlarına alıp bir CHP-MHP-yeni oluşum koalisyonu kuracaklar.. AK Parti'yi muhalefete itecekler. Daha sonra da ikinci bir hamle ile bir o kadar daha milletvekilini, tehditle, şantajla, menfaat temin ederek yanlarına alacaklar..
 
TUNCELİLİLERİ SOKAĞA DÖKECEKLER
 
AK Parti'de umutsuzluk doğurmak için barış sürecini sabote edecekler. O da yetmeyecek, Marksist illegal gurupları sahaya sürecekler. Tuncelilileri ve Nusayri kesimi sokağa çekmek için her türlü provokasyon denenecek. 
 
Bir umutlan da öğrenciler. İşçiler hareket etmiyor. Ama üniversiteler provokasyona daha kolay geliyor.. Onun için Eylül'ü beklemeleri gerekiyor. 29 Ekim'e doğru laiklik, irtica, din devleti, insanların hayatlarına müdahale anlamına gelecek bir sürü plan hayata geçirilebilir..
 
KÜRTLER SAHAYA ÇEKİLMEYE ÇALIŞILACAK
 
Gezi grubunu dağıtmayacaklar.. Marjinal grupları bir şekilde gündemde tutmaya devam edecekler.. Piyasa maniple edilmeye çalışılacaktır bu arada. Suriye konusu kaşınmaya devam edecek, barışa karşı Kürt grupları sahaya çekilmeye çalışılacak, akla gelen her yolu deneyecekler..
 
Bu konuda Ergenekon'un aktif unsurları da devrede olacak.. Onlar zaten intikam için bir bahane arıyorlar..Hükümet üyelerinin eli armut toplamıyor tabii ki... 28 Şubat soruşturmasında yeni dalgalar gelecek mi görecegiz.
 
ERDOĞAN'IN EN YAKINLARINA BİLE...
 
Topyekun saldırıya geçecekler. İçeriden ve dışarıdan, hatta diyorum Erdoğan'ın en yakın çalışma arkadaşlarına bile kanca atmaya çalışıyorlar diye haberler geliyor.
 
O UÇKUR İŞİNİ BOŞUNA YAZMADIM
 
İki gündür o uçkur ve rüşvet hikayelerini boşuna yazmadım.. AK Parti bir yandan gelecek yerel seçimler için yenilenecek adaylar konusunda titiz bir çalışma başlatmalı, bir yandan da seçim sathı mailini beklemeden kabinesini revize etmeli.. Keşke Erdoğan parti teşkilatındaki isimleri de bir kez daha gözden geçirse, ne iyi eder.
 
Birileri nasıl çevresindeki insanlarla konuşuyorsa, tehdit ve şantaja açık adamları da çağırıp, oyuna gelmemeleri konusunda uyarılmaları gerek.
Keşke Erdoğan parti teşkilatındaki isimleri de bir kez daha gözden geçirse, ne iyi eder. İyi insanları getirmek yetmiyor, sürekli takip etmek de gerekiyor. Çünkü dağda keramet kolay, şehirde, o koltuğa oturunca, o mührü alınca işler değişiyor. O insanlara bir haller oluyor!
 
Duyuyorum, şimdiden birileri yeni oluşuma yanaşma derdinde. Kimileri kendi aralarında bakanlıkları paylaşmaya başlamış bile. Başbakan adaylarını yazmışlar.. Yazık! Yazık, yarın bu insanları kullandıktan sonra kirli bir mendil gibi fırlatıp atarlar, kimse gözyaşlarına da bakmaz. Dünyalarını, ahiretlerini berbat ederler.
 
KAYNAK: ROTAHABER 

Bu haber toplam 3326 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri