Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin en çok okunan eki hangisi?

16.01.2011 18:38
Gazetelerin okunma oranları hem tirajlarla hem de okunurluk araştırmaları ile analiz ediliyor. Peki Türkiye'nin en çok okunan gazete eki hangisi. İşte sonuçlar...

Türkiye Basın Okurluk Araştırması (BİAK) son dönem verilerine göre, Hürriyet Gazetesi'nin günlük eki Kelebek en yüksek erişime sahip ek oldu.

Türkiye'de toplam 2 milyon 300 binden fazla okurun her gün Kelebek'i takip ettiği sonuçlarına varılan araştırmada, ilginç detaylar öne çıktı.

KELEBEK'İN OKURLARININ YARIDAN FAZLASI KADIN

Türkiye'deki ulusal gazetelerin okur sayılarını ve okur profillerini ortaya koyan, gazetelerin ortak veritabanı olan BİAK Araştırması son dönem verilerine göre Kelebek kadın okur sayısı en yüksek yayın oldu.

Kelebek'in takipçisi 2.3 milyon kişinin 1.2 milyonluk kısmını kadınlar oluşturuyor. Kelebek'i düzenli olarak takip eden erkeklerin sayısı ise 1 milyon 100 bini geçiyor.
OKUR PROFİLİNİN % 83'Ü ABC1

BİAK Araştırması kapsamında ölçümlenen tüm gazetelerin yan yayınları içinde ABC1 hedef kitleye en yüksek erişimi Kelebek sağlıyor. Kelebek okurlarının yüzde 83'ü ABC1 SES grubunda yer alıyor. 

 

gazeteciler.com

Bu haber toplam 2274 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri