Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazze'de çatışmalar yeniden başladı

27 Ocak 2009 / 10:25
Gazze sınırı yakınında patlama meydana geldi. Patlamada 1 İsrail askeri öldü, 3 İsrail askeri yaralandı. İsrail tankları da Hanyunus'ta 3 noktayı vurdu.

İSRAİL ASKERLERİ İLE FİLİSTİNLİLER ARASINDA ÇATIŞMALAR BAŞLADI

İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çatışmaların başladığı bildirildi.

Filistinli görgü tanıkları ve İsrail ordusu, Gazze'de geçen hafta ateşkes yapılmasının ardından meydana gelen ilk şiddet olayında, İsrail askerleriyle Filistinlilerin İsrail-Gazze sınırında çatışmaya başladıklarını duyurdu.

Gazze sınırındaki Kissufim geçiş noktası yakınında bulunan bölge sakinleri, bölgeden şiddetli silah sesleri geldiğini ve İsrail helikopterlerinin havada daireler çizdiğini belirttiler.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada da Gazze sınırında devriye görevi yapan İsrail askerlerini hedef alan bombalı bir saldırı düzenlendiği kaydedildi, başka ayrıntı verilmedi.

Gazze Şeridi'nde yayın yapan El Kuds radyosu, sınırda meydana gelen patlamada bir İsrail askerinin öldüğünü, bazılarının yaralandığını duyurmuştu.


PATLAMADA 1 İSRAİL ASKERİ ÖLDÜ

Gazze Şeridi'nde yayın yapan El Kuds radyosu, sınırda meydana gelen patlamada bir İsrail askerinin öldüğünü, bazılarının yaralandığını duyurdu.

İslami Cihad'a bağlı radyonun haberinde, patlamanın bölgenin kuzeyindeki Kisufin geçişi yakınlarında olduğu belirtildi.

Habere göre, patlama saat 08.30 sıralarında meydana geldi. Patlamanın sorumluluğunu şu ana üstlenen olmadı. İsrail tarafından da böyle bir patlama olduğuna veya bir askerin öldüğüne dair bilgi gelmedi.

Bu arada, İsrail tek taraflı ateşkes ilan ettiğinde bir hafta süreyle Hamas ve diğer örgütlerin hareketlerini izleyeceğini bildirmişti. Bu süre dün sonra erdi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri