Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genç cerrah ölüm iğnesini kendine yaptı

21.03.2009 09:10
29 yaşındaki genç asistan görev yaptığı H.Ü.Tıp Fakültesi tuvaletinde damarına yüksek dozda ilaç enjekte ederek yaşamına son verdi.
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli 29 yaşındaki asistan Günaydın Dağdeviren, önceki gün ameliyathane tuvaletinde damarına yüksek dozda ilaç enjekte ederek intihar etti. Genç adamın ölümüyle ilgili olarak üniversite yönetimi inceleme başlattı. İki yıldır Kadın Doğum Bölümü'nde asistan olarak çalışan Dağdeviren'in cesedi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı'na ait ameliyathanenin tuvaletinde, nöbet değişimine gelen meslektaşlarınca bulundu. Yapılan ilk incelemede, Dağdeviren'in sol kolunda tampon ve bir enjektör olduğu belirlendi.
Cumhuriyet Savcısı, doktorun ölmüne ilişkin mesai arkadaşlarının ifadelerine başvurdu. Dağdeviren'in cenazesi otopsi yapılmak üzere Keçiören Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Dağdeviren'in ölüm nedeni zehirlenme olarak kayıtlara geçerken, damara enjekte edilen maddenin fentenyl-jass isimli bir ilaç olduğu tespit edildi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Rektör Prof. Dr.Uğur Erdener, Dağdeviren'in ölümüne ilişkin üniversitelerinde inceleme başlatıldığını belirterek, "İlk bilgiler, psikolojik sorunları olduğu yönünde. Bizler de çok üzüldük. Olaya artık savcılık bakıyor. İncelemelerin ardından ölümün intihar olup olmadığı ve nedenleri kesinleşecek" dedi.


Hidrolik asit sonu oldu

Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Bahar Budak üniversitenin Göztepe kampüsünde intihar etti. Budak'ın ders kitapları arasında “Allahım affet beni başaramıyorum yaşamayı" yazılı not bulundu.
Bu haber toplam 6788 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri