Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Genç Subaylar'ın Kaos Planı !

01.01.2012 15:17
TSK içinde kuvvet komutanlıklarında 'devrim yoluyla hükümeti devirmek' amacıyla, genç subaylardan oluşan örgütlenmeler olduğu ortaya çıktı.

Kara Kuvvetleri'nde 'Kurt', Deniz'de 'Martı', Hava'da 'Kartal' ve Jandarma'da 'Tilki Kuvvetleri' adı altında örgütlenen genç subayların, devlet büyüklerine suikast planladıkları belirtiliyor.

Genç subayların kuvvet komutanlıklarında, 'hükümeti devrim yoluyla devirmek' amacıyla örgütlendikleri şeklindeki haberlerle ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda 'Kurt Kuvvetleri', Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda 'Martı Kuvvetleri', Hava Kuvvetleri'nde 'Kartal Kuvvetleri' ve Jandarma Genel Komutanlığı'nda da 'Tilki Kuvvetleri' adı altında örgütlendikleri ileri sürülen genç subayların genç subayların İşçi Partisi (İP) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile irtibat halinde oldukları belirtiliyor. Sosyal medya da yapılarak örgütsel faaliyet içerisinde oldukları da ifade ediliyor. Bilgi notu halinde istihbarat birimleri tarafından Genelkurmay Başkanlığı'na sunulan örgütlenme ile ilgili Genelkurmay'ın ise derinlemesine araştırma yapılması için Kuvvet Komutanlıkları'na bir yazıyla konuyu ilettiği ifade edildi.

ASİMETRİK DARBE YAPACAKLARDI

Genelkurmay Başkanlığı'na bir ihbar mektubuyla birlikte gönderilen 3 DVD içerisinde illegal bir yapı içerisinde örgütlenen bazı genç subayların mevcut hükümeti asimetrik darbe yaparak yıkmak istedikleri ve Kuvvet Komutanlıkları içerisindeki yapılanmasına ait bilgilerin yer aldığı belirtildi. Söz konusu DVD'lerin Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından Deniz Teğmen Ülkü Öztürk'e ait bilgi sayarının hard diskinden alınan belgeleri içerdiği ifade ediliyor. 3'nolu DVD'in içeriği incelendiğinde genç subayların illegal yapılanması her kuvvette farklı ifade edildiği aktarılıyor. Genç subayların "Hücresel", "Bölgesel" ve "Hiyerarşik" olarak teşkilatlandıkları iddia ediliyor. Bu illegal yapılanmanın "Asimetrik darbeye dayanan devrim" modeli ile az sayıda kişi kullanarak tüm devlet ve ordu yönetiminin ele geçirilmesini tasarladıkları ifade ediliyor.

TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE BAĞLANTILILAR


Örgütlenme halindeki genç subayların "Devrimci-Aşırı Sol" genel görüşünü benimsedikleri, bu doğrultuda TKP, DHKP/C ve Karargâh Evleri gibi yapılara ait dokümanları eğitim amaçlı kullandıkları belirtiliyor. Hava Kuvvetleri'ndeki 'Kartal' grubunun aralarında 'Irkçı, Türkçü ve Şamanist' ifadeler kullandıkları, diğer kuvvetlerdeki yapılarda ise 'Yoldaş, Anda, Göktürk ve Kandaş' tabirlerini tercih ettikleri vurgulanıyor.

Devlet büyüklerine suikast

Genç subayların Kara Harp Okulu'nda tüm devlet erkânının katılacağı bir toplantı esnasında öldürülmesi eyleminin analiz ettiği bilgisine yer veriliyor. Hava Kuvvetleri'ndeki grubun, bir eğitim uçağının düşürülmesi ve bu konuda Kürt kökenli askerlerin zan altında bırakılması amaçlanıyor. Üst düzey bir komutana suikast düzenlemesi ve üssün su deposuna zehir atılarak kaos ortamı oluşturmak istendiği belirtiliyor. Bu eylemlere ait hazırlık dokümanları ve fotoğrafların DVD'lerde mevcut olduğu vurgulanıyor. Deniz Kuvvetleri'nde ise Oramiral Eşref Uğur Yiğit'in zehirlenmesi yönünde fizibilite çalışması yapıldığı aktarılıyor.

Yeni Şafak 

Bu haber toplam 2308 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri