Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gencebay'dan Bahçeli'ye Cevap!

10.04.2013 11:11
Akil insanlar heyetinde yer alan arabesk müziğin 'baba' lakaplı sanatçısı Orhan Gencebay, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin eleştirilerine cevap verdi.

Gencebay, "bu talep bizden gelmedi. Göreve devletimiz çağırmıştır. Biz de icabet ettik. Geniş kitlelerin sevdiği bir sanatçı olarak elimizden geleni yapmaktan gurur duyacağız. Önümüzdeki günlerde yapmamız gerekenler daha da netleşecektir. Kimse bize dayatma yapmadı"dedi.

Her zaman sağduyudan yana olduğunu belirten Gencebay, fikirlerinin ve duruşunun belli olduğunu dile getirdi. Gencebay, şöyle devam etti:

"Ben yıllar önce 1997'de 'Gelin Birlik olalım. Çok geç olmadan' diye seslenen biriyim. Yıllardır boynumda barış simgesi olan bir kolye taşıyorum. 1975 yılında 'Batsın bu dünya'yı mutlu, barış içinde aydınlık bir Türkiye için söylemiştim.

Üç yıl önce 'Vatan Sağolsun' diye bir şarkı yaptım. Ben tüm bu bestelerimi hümanist bir düşünceyle hayata geçirdim. Vatan için gerekirse ölürüz. Ata'mızın dediği gibi, maksat vatansa gerisi teferruattır.

Barış hepimizin isteğidir. Ben 300 milyon tirajı olan bir insanım. Bu dünya çapında bir ilgidir. Bu gönül dostluğunu kimse bozamaz."

Bugün
Bu haber toplam 1672 defa okunmuştur
Öfke ve kin gerçeği örter çoğu zaman
kerime nadir
PKK, Güneydoğu adı ne olursa olsun 100 yıldır bazı insanalrın kalbini ve gönlünü kararttı. Bu nedenle gönüller sevmeyi kalpler gerçeği görmeyi unuttu. Rabbım kardeş kanının durması konuusnda hepimize yardım etsin .
10 Nisan 2013 Çarşamba 14:28
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri