Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GENÇLER DAĞA BDP'LİLER LÜKS KONUTA

13.11.2012 11:14
"Gençleri dağa çıkmaya davet eden BDP’lilerin, Ankara’da lüks konut almak için sıraya girdiği ortaya çıktı"

PKK ve siyasi uzantısı BDP, masum Kürt çocuklarını kandırıp inlerde, mağaralarda yaşamaya mahkûm ederken, kendileri ise lüks konutlara sahip olmak için yarışıyor. 8 BDP’linin, TOKİ’nin Ankara’da yaptırdığı İncek Konutları için sıraya girdiği öğrenildi.

BDP’de kuzu kebabından sonra lüks konut skandalı patladı. Gençleri dağa çıkmaya davet eden BDP’lilerin, Ankara’da lüks konut almak için sıraya girdiği ortaya çıktı.

8 BDP’Lİ LÜKS KONUT İÇİN BAŞVURU YAPTI

TOKİ’nin, ağırlıklı olarak milletvekilleri ve Meclis personeline yönelik yaptığı Ankara İncek Konutları adeta kapışılıyor. Söz konusu konutlara sahip olmak için binlerce kişi başvuruda bulunurken, çok az kişi bu haktan yararlanma olanağı buluyor. Edinilen bilgiye göre, aralarında parti yöneticilerinin de bulunduğu 8 BDP’li, bir süre önce TOKİ’nin Ankara İncek’te yaptırdığı lüks konutlardan sahip olmak için başvuru yaptı.

LÜKS EVLERİN FİYATLARI 350 BİN İLE 700 BİN TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

BDP’liler, başvuru sonucunda söz konusu konutları almaya hak kazandı. 15 Kasım’da yüzde 33’lük kısmı peşin olarak yatırılacak olan konutlar, 2 buçuk yıl içinde hak sahiplerine teslim edilecek. 8 BDP’linin almaya hak kazandığı İncek konutlarındaki lüks evlerin fiyatları, yaklaşık 350 bin ile 700 bin TL arasında değişiyor.

NAZMİ GÜR, 5 + 1 OLAN DAİRE İÇİN TAM 697 BİN TL ÖDEYECEK

Bu arada BDP’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Nazmi Gür’ün ismi, TOKİ’nin en prestijli evleri için müracaat edenlerin listesinde bulunuyor. Nazmi Gür, 5 + 1 olan daire için tam 697 bin TL ödeyecek. Aynı yerden konut için başvuran bir diğer BDP Genel Başkan Yardımcısı Hamit Geylani ise 337 bin TL ödeyecek.

İŞTE O BDP’LİLER VE ÖDEYECEKLERİ RAKAMLAR

İncek Konutları 2. Etap’tan konutlarından hak kazanan BDP’li milletvekilleri ve ödeyecekleri rakamlar şöyle:

BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Nazmi Gür (TİP 1 5+1) 697 bin TL.

BDP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Hakkari Eski Milletvekili Hamit Geylani (Tip1 3+1) 337 bin TL.

Ağrı Milletvekili Halil Aksoy (Tip 3 3+1) 322 bin TL.

Hakkari Milletvekili Adil Kurt (Tip 3 3+1) 322 bin TL.

Muş Milletvekili Sırrı Sakık (Tip1 3+1) 337 bin TL.

Diyarbakır Milletvekili Altan Tan (Tip1 3+1) 337 bin TL.

İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder (Tip1 3+1) 337 bin TL.

Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici (Tip1 3+1) 337 bin TL.

İNCEK, ANKARA’NIN EN GÖZDE SEMTİ

TOKİ konutlarının bulunduğu İncek bölgesi, Ankara’nın en yeni ve gözde semtlerinin başında geliyor. Şehir merkezinden yaklaşık 20 kilometre mesafedeki bölge, gerek konumu, gerekse şehir gürültüsünden uzak olması nedeniyle Başkent’in en çok tercih edilen semti olarak gösteriliyor. Son 10 yılda yerleşime açılan ve hızlı bir gelişim gösteren bölgede, insanların buradaki konutları daha çok yatırım amacıyla tercih ettiği belirtiliyor.

İKİNCİYE GİRENLER VAR

Öte yandan İncek Konutları 2. Etap’tan ev almak için başvuran bazı BDP’li milletvekillerinin daha önce TOKİ’nin yaptırdığı 1. Etap’tan da daire almaları dikkat çekti. BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ile DTK Eşgenel Başkanı ve bağımsız Van Milletvekili Aysel Tuğluk, TOKİ’nin İncek Konutları’nın ilk etabından 1’er daire satın almıştı. Konu, basında “BDP’liler asker ile komşu oldu” şeklinde yer almıştı.

Yeni Akit 

Bu haber toplam 2042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri