Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genç'ten olay resepsiyonla ilgili ilk açıklama

28.11.2013 02:25
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, dün Japonya Büyükelçiliği'nde, Emine Erdoğan'ın konuşması sırasında kendisine sataştığı iddiasıyla çıkan haberlerle ilgili ilk açıklamayı yaptı.
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil etme yetkisini ev sahibi tayin edemez. Ev sahibi büyükelçi seviyesinde konuşur, onun karşılığı da oraya gelen bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti bakanıdır” dedi.
 
 
CHP Tunceli Milletvekili Genç, dün Japonya Büyükelçiliği’nde yaşanan olayı anlattı. Bu tür etkinliklerde büyükelçinin konuşma yapmasının ardından Türkiye Devleti’nin temsilen bir konuşma yapıldığını söyleyen Genç, “Dün ayrı bir durumla karşı karşıya kaldık. Emine Hanım’a siz hangi sıfatla konuşuyorsunuz’ dedim. O kadar. Emine Erdoğan’a sataşmam olmamıştır, herhangi bir hareketim olmamıştır, en ufak kendisini rencide eden bir sözüm olmamıştır. Ama hemen yanındaki saldırgan polisleri bana doğru üç, dört tanesi geldi, ‘ne konuşuyorsunuz’ dediler. Ben de ‘siz kimsiniz’ dedim. Arkasından Taner Yıldız geldi, ‘terbiyesizlik yapma’ dedi” ifadelerini kullandı.


rotahaber

Bu haber toplam 956 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri