Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay Başkanlığı'ndan bir ilk

23.11.2013 00:58
Önceki yıllarda öğretmenler günü için afiş hazırlatan Genelkurmay Başkanlığı, bu yıl yeni bir adım attı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, öğretmenlerin Atatürk'ün hedefleri doğrultusunda yürüttüğü çalışmalarını, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azim, irade, özveri ve kararlılıkla sürdüreceğine olan inancının tam olduğunu bildirdi.

Geçtiğimiz yıllarda Öğretmenler Günü afişleri hazırlayan Genelkurmay Başkanlığı'ndan 24 Kasım için bu yıl bir kutlama mesajı da geldi. Mesajının Türk Silahlı Kuvvetleri'ne olan bölümünde Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 100'üncü doğum yıl dönümü olan 1981 yılından bu yana, kendisine "Başöğretmen" unvanının verildiği 24 Kasım gününün Türkiye'de Öğretmenler Günü olarak kutlandığını hatırlatan Orgeneral Necdet Özel, "İlanının 90'ıncı yıl dönümünü kutladığımız bugünlerde, Cumhuriyetimizin "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller'ini yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun" dedi.

ORGENERAL ÖZEL, ÖĞRETMENLERE DE SESLENDİ

Mesajına, "Zihin Dünyamızın Mimarları Değerli Öğretmenlerimiz" hitabıyla sürdüren Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, öğretmenlerin ülkenin yarınlarına adanmışlığın, sevginin, fedakârlığın ve hoşgörünün mümtaz birer timsali olarak, istikbalimizin teminatı gençlerimizi geleceğe hazırlamak ve ifa edecekleri görevler ile Silahlı Kuvvetlerimizin gelecekteki başarısında rol oynayacak öğrencileri yetiştirmek gibi büyük ve ağır bir sorumluluğu taşıdıklarını bildirdi.

"ATATÜRK'ÜN FİKİR VE DÜŞÜNCELERİNİ ÖZÜMSEMİŞ..."

Orgeneral Özel Öğretmenler Günü mesajına şöyle devam etti: "İnsana ve eğitime yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğu anlayışıyla öğrencilerinizi; Atatürk'ün fikir ve düşüncelerini özümsemiş, millî ve kültürel değerlerimizle evrensel ahlaki değerleri kişiliğinin bir parçası hâline getirmiş, insan haklarına ve hukuka saygılı, cumhuriyetin ve demokrasinin değerlerine içtenlikle bağlı, vatan, millet, bayrak ve meslek sevgisiyle, ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla dopdolu, bilimsel, fiziksel ve ruhsal anlamda donanmış gençler olarak yetiştirmek için büyük bir gayret içinde olduğunuzu memnuniyetle müşahade ediyorum.

"İNANCIM TAM"

Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; "Memleketi, milleti kurtarmak isteyenler için, vatanseverlik, temiz yüreklilik, fedakârlık gerekli olan özelliklerdendir. Fakat bir toplumdaki hastalığı görmek, onu tedavi etmek, toplumu asrın gereklerine göre ilerletebilmek için bu özelliklerin yanında, ilim ve fen lazımdır. İlim ve fenle ilgili faaliyet merkezi ise mekteptir. Okul genç beyinlere, insanlığa hürmeti, millet ve memlekete sevgiyi, şerefi ve bağımsızlığı öğretir.' sözüyle çizdiği hedefler doğrultusunda yürüttüğünüz çalışmalarınızı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azim, irade, özveri ve kararlılıkla sürdüreceğinize olan inancım tamdır."

EBEDİ BAŞKOMUTANIMIZ VE BAŞÖĞRETMENİMİZ GAZİ Mustafa Kemal Atatürk OLMAK ÜZERE..."

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel mesajına, "Bu vesileyle, başta Ebedî Başkomutanımız ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen öğretmenlerimizden ebediyete intikal edenleri rahmet, minnet ve şükranla anarken, tüm değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar, kendilerine başarı ve esenlikler dilerim" satırlarıyla son verdi.

 


rotahaber

Bu haber toplam 1478 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri