Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İrtica.org'u TSK istedi, biz aldık!

05.06.2011 10:15
Genelkurmay Başkanlığı'nın psikolojik harp amaçlı kurduğu 35 sitenin Genelkurmay'ın talebiyle Milli Savunma Bakanlığı tarafından IP adreslerinin tahsis edildiği ortaya çıktı.

Taraf gazetesinin haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, 'internet andıcı' soruşturmasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği yazıda, 'www.irtica.org' ve 'www.irtica.net' adlı sitelerin IP adresinin bakanlık tarafından Genelkurmay'a tahsis edildiğini bildirdi.

İnternet andıcı soruşturmasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı'na "İnternet sitelerinin kurulması talimatı Başbakanlık veya Milli Savunma Bakanlığı tarafından mı verildi?" diye sormuştu. Başbakanlık, savcılığa gönderdiği yazıda "Bu konuda herhangi bir talimatımız bulunmamaktadır." diyerek daha önce "Talimat Başbakanlık'tan" diyen Genelkurmay'ı yalanlarken, MSB'den ise itiraf bir gibi cevap geldi.

www.irtica.org. ile www.irtica.net adlı adreslerinin yayın yaptığı '195.155.137.41' IP numarasına ilişkin savcılığa ulaşan yazıda "Bahse konu internet hizmeti Genelkurmay Başkanlığı ihtiyacı için tedarik edilmiştir." deniliyor. Ancak bakanlık cevabi yazısında söz konusu internet hizmetinde hangi sitelerin yayın yaptığından haberi olup olmadığı hakkında bir bilgi vermiyor.

Bu haber toplam 3352 defa okunmuştur
inanmam
özlem
Türk askeri milletine asla düşman değil bunları yapması mümkün değil onlar ilericidir onlar katil değildir onlar bizim kutsalımızdır onların kutsalıda biz türk milletiyiz irtica gibi asılsız düşman yaratıp başka işleri unutmazlar pkk askerinde milletinde tek başına canına okuyor pkk ile ilgilenmek gereki askerlerimize saygılarımla
22 Temmuz 2011 Cuma 10:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri